Новини Ужгороду

Угорська поліція підтримуватиме українських колег у протистоянні агресії росії (ФОТО, ВІДЕО)

Голова Національної поліції України Іван Вигівський зустрівся з делегацією угорських поліцейських на чолі з Головою поліції Угорської Республіки Яношем Балогом. Зустріч відбулась в Ужгороді Закарпатської області.

З самого початку повномасштабного вторгнення військ росії в Україну угорські поліцейські надають допомогу та підтримку українським правоохоронцям. Основна лінія співпраці відбувається за вибухотехнічним напрямком.

Керівник вибухотехнічного підрозділу Угорщини Імре Кісс з перших днів війни ініціював зв’язок зі своїм колегою з Національної поліції України Володимиром Хоменко – що на сьогоднішній день вже відобразилось у вагомих результатах.

Українські вибухотехніки взяли участь у 12 курсах та тренінгах за тематикою знешкодження вибухонебезпечних предметів, використання роботизованих безпілотних комплексів та протидії радіаційній, хімічній та біологічній загрозам. Крім того, у Будапешті для поліцейських України були проведені курси з підводного розмінування. Також надане необхідне обладнання та екіпірування для розмінування ворожих пасток.

– Національна поліція України як складова сектору безпеки і оборони бере активну участь у відсічі російської агресії. Сьогодні поліцейські окрім своїх звичайних поліцейських функцій, в умовах воєнного стану отримали ще нові, непритаманні поліції завдання. Йдеться про участь у бойових діях, стабілізаційних заходах, евакуації, розслідуванні воєнних злочинів та ідентифікації невстановлених тіл громадян, – зазначив Іван Вигівський.

Керівники відомств обох країн обговорили питання подальшої співпраці та взаємодії – щодо протидії нелегальному обігу зброї, наркотрафіку, організованій злочинності, а також щодо майбутньої допомоги Угорщини у напрямку проведення ДНК-досліджень під час встановлення осіб загиблих в результаті воєнних злочинів росіян.

– Ми як угорські поліцейські думаємо про вас як про побратимів. Коли пан Кісс звернувся до мене з питанням про надання вам підтримки, я без вагань погодився. Я завжди говорю, що і малі хороші справи – це багато. І хоч в загальному розумінні наша співпраця займає не великий відсоток, але ми робимо все від нас залежне, і сподіваємось, що це буде внеском у загальну справу. В гуманітарному плані по знешкодженню вибухонебезпечних предметів Угорщина готова надати велику допомогу Україні, – підкреслив Янош Балог.

 

  • вибухотехніка
  • допомога
  • угорські поліцейськ
To Top