У Києві мусульмани святкують Курбан-байрам

У Києві в мечеті при Асоціації мусульман України відзначають Курбан-байрам — одне з головних мусульманських свят.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Суспільне Крим.

Святкування розпочалося з ранкового намазу, після якого гостей пригощали пловом та східними смаколиками.

Намаз у мечеті розпочався о 8-й ранку. Чоловіки та жінки молилися окремо, відповідно до мусульманських традицій. Після молитви люди спілкувалися, вітали одне одного зі святом та проводили час із родинами.

Святкування триватиме впродовж дня, а після основних заходів має відбутися обідня молитва.

Муфтій мусульман Криму Айдер Рустемов розповів про значення Курбан-байраму для мусульманської громади. Він також згадав про окупацію росіянами Криму та війну, через які багато кримських татар уже роками зустрічають свято далеко від дому.

"Сьогодні всі мусульмани світу, ми тут в Україні, кримські татари, спільнота мусульман України святкувала Курбан-байрам. Це величезне свято, яке є в нашій традиції. На жаль, 12 рік вже поспіль окупації ми його святкуємо не на рідній Батьківщині, на жаль, вже 4 рік спротиву йде повномасштабного вторгнення", – зазначив муфтій.

У Києві мусульмани святкують Курбан-байрам / Фото: Данило Антонюк. Укрінформ 1 / 11

Источник

To Top