27.09.2024 16:09
317
0
Незважаючи на війну, в останні роки глядачам були представлені нові українські фільми різних жанрів. Складні умови не завадили режисерам створити якісне та цікаве кіно, яке безумовно заслуговує на увагу.
«Будинок “Слово”»
Історична драма з елементами детективу від режисера Тараса Томенка. Фільм розповідає про трагічну долю українських митців, винищених сталінським режимом, відомих як Розстріляне Відродження.
В другій половині двадцятих років за сталінським наказом у Харкові збудували особливий будинок і заселили в нього відомих митців — письменників, режисерів, художників та інших діячів культури. Згодом до них приєднується новенький — коректор і за сумісництвом агент НКВС.
«Конотопська відьма»
Містичний фільм жахів від режисера Андрія Колесника, який надихався образами українських відьом із легенд, переказів і літературних творів та зокрема історіями про містичні здібності конотопчанок.
Це історія дівчини з Конотопу, яка насправді є прадавньою відьмою, але колись відмовилась від своїх здібностей заради кохання. Під час вторгнення росіяни вбивають її коханого, чим виносять собі жахливий вирок. Відьма заманює їх до лісу, щоб розправитися з кожним — повільно, криваво, страшно та винахідливо. Сучасні оглядачі вже віднесли кінокартину до жанру «тортурного порно», який акцентує на відвертих і шокувальних катуваннях.
«Я і Фелікс»
Драматичний художній фільм від режисера Ірини Цілик, створений на основі роману-автобіографії «Хто ти такий?» українського письменника Артема Чеха. Це історія про період дорослішання підлітка Тимофія, що припадає на пострадянські часи — 90 роки.
Тимофій живе в Черкасах разом із мамою та бабусею, аж ось до них приєднується новий бабусин чоловік — Фелікс. Мати хлопчика не дуже вдоволена, оскільки новий співмешканець — ветеран війни в Афганістані, який має посттравматичний синдром, багато п’є та інколи дивно поводиться. Проте для Тимофія Фелікс стає найкращим другом.
«Ми, наші улюбленці та війна»
Документальний фільм режисера Антона Птушкіна спільного виробництва України й Канади. Історія про те, як під час російського вторгнення 2022 року люди не тільки рятувались самі, але й рятували тварин — своїх і чужих, домашніх улюбленців, свійських тварин і навіть диких звірів. Кінофільм розказує не лише про врятованих собак і котів, але й ведмедів, лемурів, левів, хамелеонів та інших. У фільмі згадуються й відомі на всю країну улюбленці, такі як песик Патрон і котик Шафа.
«Цензорка»
Драматичний фільм від режисера Петера Керекеша, який поєднує документалістику й художність. Це спільний проєкт українських, чеських та словацьких кінематографістів, який знімався в одеській виправній колонії.
В центрі історії — молода жінка Леся, яка вбила зрадливого чоловіка й народила дитину вже у в’язниці. Найбільше вона прагне зберегти опіку над сином, щоб він не потрапив у сиротинець. Друга героїня — цензорка Олена, яка працює в колонії та не може лишатися осторонь.
Читайте також:
В Ужгороді попрощалися із 52-річним захисником – старшим солдатом Едуардом Кострабою
279
0
You must be logged in to post a comment Login
Leave a Reply
Leave a Reply
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.