Новини Франківська

Літні школи тривають – діти відпочивають Новини Івано-Франківська

Літні школи для маленьких франківців у розпалі. Цього літа у громаді працюють 11 позашкільних закладів. Їх за минулий місяць відвідали 2954 дитини.

У Міській дитячій екологічній станції щодня гамірно. Тут дітлахи проводять літні канікули весело та з користю. 

«Що ми пропонуємо діткам: це цікаві екскурсії, кожного дня ми кудись ходимо, водимо діток по різних музеях. Також тут проводимо багато екологічних майстер-класів, дослідів та експериментів. У нас є можливість рослинки садити. У нас є можливість рослинки доглядати, а також доглядати за тваринами, які у нас є. У нас є багато кроликів, морська свинка, хом’ячки, папуги, індики, цесарки. Тобто діти мають можливість доглядати за тваринками. Таких можливостей не мають вдома», – розповідає директорка Міської дитячої екологічної станції Галина Глушко. 

10-річна відвідувачка екологічної станції Таїсія Клюба навчається тут вже 2-ий місяць. Дівчинка каже, в компанії однолітків пізнавати навколишній світ та природу цікавіше.  

«Добре, позитивно, енергійно. Бо вдома я себе відчуваю самотньою, бо я не ходжу гуляти. Тут я маю багато друзів і багато активностей», – каже відвідувачка літньої школи в міській екологічній станції Таїсія Клюба. 

7-річний Денис Ласяк літо також проводить на території екологічної станції. Хлопчикові подобаються екскурсії та різноманітні досліди. 

«Усе, усе цікаво тут. Найцікавіше, як ми кудись ідемо. Багато де вже були. В різні місця ходимо, навіть вчора дуже далеко ходили», – розповідає 7-річний відвідувач літньої школи в міській екологічній станції Денис Ласяк. 

«Йому дуже подобається сюди ходити, тут завжди весело. Кожного дня щось змінюється, щось відбувається. Екскурсії проводять зараз, бачу, експерименти. Йому дуже подобається, тут зелено. Син просто в захваті від цієї школи», – стверджує батько вихованця літньої школи Олександр Ласяк. 

Уміти орієнтуватися на місцевості, знати маршрути до всіх Карпатських вершин або ж стати справжнім альпіністом – усьому цьому навчають у літній школі в Івано-Франківському Центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді. 

«Під час літньої школи працює ось таке скелелазання, діти займаються пішохідним туризмом. Дітям подобається, діти дуже зацікавлені. Діти також ознайомлюються із технікою в’язання туристичних вузлів, вчаться складати меню в похід, до прикладу, на три дні», – розповідає керівник гуртка Василь Римчук.

У шоломі, зі страхівкою – до вершини. Спробувати свої сили в скелелазінні забажав 9-річний Матвій Овчар. Хлопчик вже місяць відвідує літню школу в Центрі туризму. Улюблене заняття – лазання на альпстінці. 

«Оце нам так розкручують і чіпляють (хлопчик показує як фіксувати страхувальний карабін). Це страхівка. Вона страхує нас, щоби ми якщо би руки відпустили, або падали, а вона нас тримає. Мені тут найбільше подобається скелелазіння», – каже відвідувач гуртка Матвій Овчар. 

Літні школи для дітей – це місця, де діти мають можливість далі розвиватися та навчатися з цікавістю у час літніх канікул, каже міський голова Руслан Марцінків. Лише у червні до позашкільних навчальних закладів прийшли майже 3 тисячі дітей віком від 7-ми до 15-ти років. 

«Спеціально зробили літні школи для того, щоби діти мали гарний час і з користю проводили час. Щоби вони мали можливість погратися, мати майстерки, мати різноманітну гурткову роботу. Завдяки тому, що в нас є велика кількість позашкільних закладів, вдається зробити літні школи. Надіємося, що і липень, і серпень пройде досить активно для дітей. Дякую усім позашкільним закладам, які активно включилися в позашкільну роботу. І з кожним роком є все більше літніх шкіл, гуртків за різними напрямками, які відбуваються в Івано-Франківську», – розповів про літні школи у Івано-Франківську міський голова Руслан Марцінків. 

І вже після канікул, за бажанням батьків, їхні чада зможуть надалі безкоштовно відвідувати гуртки позашкільної освіти. 

Літні школи тривають – діти відпочивають

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top