ПОЛІТИКА

Гройсман анонсував підвищення пенсії: коли і на скільки

Глава уряду повідомив, що в Україні навесні цього року почнеться автоматична індексація пенсій.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував в країні автоматичний перерахунок виплат для пенсіонерів з 1 березня. Виплати в середньому збільшать на 760 гривень. Про це глава уряду повідомив під час засідання уряду, інформує Ukr.Media.

Гройсман зазначив, що на даний момент середній розмір пенсії перевищує 2,6 тисячі гривень.

«Ми провели перерахунок військовим пенсіонерам в минулому році на півтори тисячі і в цьому році в середньому ще на 760 гривень. Що сьогодні турбує? Турбують ті, хто живуть на мінімальну пенсію. Це мільйони українських громадян. І ми зараз думаємо і шукаємо варіанти, яким чином це питання вирішити. Хочу нагадати, що 1 березня ми будемо робити повний перерахунок пенсій для всіх пенсіонерів», – сказав Гройсман.

Аналітики української пенсійної системи стверджують, що населенню не вигідно отримувати пенсію, призначену за законом «Про державну службу», і тепер всім колишнім бюджетникам є сенс подумати про оформлення «звичайної» пенсії, що призначається за віком і стажем.

Звичайні пенсії регулюються законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в який нещодавно вносилися правки, що передбачають підвищення пенсійних виплат.

З 1 березня 2019 року українським пенсіонерам проіндексують їх пенсійні виплати. За підрахунками уряду, коефіцієнт складе 1,174. Це означає, що в середньому пенсії будуть підвищені приблизно на 17%.

Міністр соцполітики Андрій Рева підкреслив, що 17,4% від діючого розміру пенсії – це максимальна надбавка, вище якої пенсію найближчим часом проіндексувати уряд не зможе.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top