Новини Франківська

Пам’яті полеглих Сергія Фуштея та Любомира Вахняка Новини Івано-Франківська

Пам’ятні дошки полеглим Героям нашої громади Сергію Фуштею та Любомиру Вахняку відкрили на стіні ліцею №23, де навчалися військовослужбовці. На подвір’ї школи зібралися родичі та близькі, вчителі випускників та представники громади, щоби вшанувати пам’ять загиблих в російсько-українській війні захисників. 

«Ми несемо великі втрати по всій Україні. Франківська громада вже втратила 511 наших військових. 113 сьогодні рахуються в статусі зниклих безвісти. Це величезна трагедія для Франківська та України. Наш обов’язок – творити пам’ять. Дякую, отці, за молитву, бо те, що ми можемо зробити для душ тих, хто не з нами, – то є молитва. І дякую за молитву за тих, хто зараз зі зброєю в руках захищають Українську державу», – звернувся до присутніх Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Сергій Фуштей – 29-річний старший солдат військової частини 1241 Національної гвардії України. Загинув, захищаючи країну від російського агресора на території Серебрянського лісництва. Пішов на війну в перші дні повномасштабного вторгнення. На полі бою показав себе як сміливий та мужній воїн.

«Сергій призваний на військову службу по мобілізації. За час проходження служби зарекомендував себе як здібний військовослужбовець, підготовлений. Батькам щирі співчуття, Герої завжди залишаються у наших серцях, Герої не вмирають! Але 31 березня 2023 року при мінометному обстрілі в населеному пункті Шепетівка Сергій отримав травми не сумісні з життям і від отриманих травм загинув», – згадує т.в.о. командира 50 полку ім.Семена Височана Національної гвардії України, де служив полеглий Герой Сергій Фуштей Максим Собчук.

Військовослужбовець Любомир Вахняк навчався у ліцеї з 1991 по 2001 рік. Тут у майбутнього захисника формувався його світогляд, патріотизм і любов до України. Виховуючись у родині військовослужбовців, після повномасштабного вторгнення , Любомир не роздумуючи, став на захист Батьківщини.

 «Наш племінник був хорошою людиною. Дуже порядною людиною, я би сказала, що занадто порядною людиною. Він завжди любив гарне відношення. Він дуже шанував своїх вчителів, він дуже любив свою маму, яка пішла з життя, любив батька, брата. Ми були всі однією сім’єю. Тому що в мене тільки один-єдиний брат і двоє племінників. Як тільки почалася війна, він зразу задумався, бо в нього батьки були військовослужбовці», – розповіла тітка полеглого Героя Любомира Фуштея Ірина Тарновецька.

Мужній воїн загинув у населеному пункті Роботине Запорізької області під час виконання бойового завдання 3-го липня 2023 року. Довший час доля Любомира була невідомою. І тільки місяць тому, 10 травня 2024 року Любомир Фуштей повернувся «На щиті» до Івано-Франківська. 

Усіх полеглих за наше майбутнє захисників та захисниць вшановують у межах програми «Івано-Франківськ – місто Героїв». У громаді створили Алею слави на стометрівці, Алю Героїв на кладовищі у Чукалівці, також про наших загиблих воїнів знімають фільми, пишуть книги та встановлюють анотаційні дошки. 

Пам'яті полеглих Сергія Фуштея та Любомира Вахняка

 

To Top