КУЛЬТУРА

Потрібно три роки, щоб добудувати третій блок Хмельницької АЕС – міністр енергетики Галущенко

На розбудову третього блоку Хмельницької АЕС може піти три рокиНа розбудову третього блоку Хмельницької АЕС може піти три роки. Фото: ua-energy.org

За його словами, наразі тривають перемовини з банками, щоб отримати кредитні кошти, які будуть використані для розбудови Хмельницької АЕС.

Міністр енергетики України Герман Галущенко прогнозує, що побудувати третій блок Хмельницької АЕС вдасться орієнтовно за три роки. Про це він заявив в ефірі телемарафону «Єдині новини», відповідаючи на запитання щодо планів зробити ХАЕС найбільшою в Європі, пише Укрінформ.

«Хмельницький третій (блок – ред.) ми побудуємо достатньо швидко – до трьох років він буде у мережі. З точки зору будівництва атомного блоку це дуже швидко. Там майже готова велика будівельна частина, плюс у нас є велика кількість запчастин уже на площадці. Ми розуміємо, як це робити», – зазначив Галущенко.

Він також пояснив, що при розбудові Хмельницької АЕС будуть використовуватись кредитні кошти. Наразі тривають перемовини з банками, щоб їх отримати.

Нагадаємо, що Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг 17 червня схвалив законопроєкт про будівництво енергоблоків №3 і №4 на Хмельницькій АЕС.

Натомість 19 громадських організацій виступили проти добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС, стверджуючи, що в законопроєкті про добудову ХАЕС не враховується поточний стан споруд, адже їх почали будувати у 1980-х роках і залишили незавершеними майже на 40 років.

 Чому екоактивісти виступають проти добудови енергоблоків Хмельницької АЕС

To Top