Новини Франківська

Пам’яті знаного лікаря Ярослава Джигіти Новини Івано-Франківська

Сьогодні, 27 травня у Всесвітній день екстреної медичної допомоги в Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку відомому лікарю Прикарпаття – Ярославу Джигіті. Медик багато років пропрацював у бригаді станції швидкої допомоги. Згодом був головним лікарем на станції швидкої та невідкладної медичної допомоги. Пам’ятний знак відкрили на фасаді будівлі Обласного клінічного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який Ярослав Джигіта очолював до 2022 року. 

«Пам’ять вічна, вона ніколи не згасає. І нам треба пам’ятати про своїх працівників. І треба пам’ятати тих працівників, які довго пропрацювали та лишили вклад у медицину, також запам’яталися своїм відношенням до колективу. Пропозиція була від родини й ми підтримуємо, щоби пам’ятати про свого колегу, який працював на різних великих посадах і понад 10 років працював у нашому центрі», – каже директор КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Мирон Матейко. 

Рано «пішов», однак за життя встиг багато зробити для людей і порятунку їх життів, – каже син Ярослава Джигіти – Володимир. Пам’ятний знак на фасаді будівлі, де багато років пропрацював знаний лікар, на думку його сина, – це подяка та вшанування за відданість професії та людям.  

«Це визнання, яке є дуже важливе. Воно нагадує те, що батько не дурно робив свою справу. І нам це приємно, що виникла така ініціатива в міської влади, адже ми маємо пам’ятати тих людей, які роблять хороші справи. Батько працював і лікарем виїзної бригади. Це була така спеціалізована кардіологічна бригада. Це було в 90-х роках. Ще в той час він робив багато речей, які зараз тільки впроваджують. Йде мова про кардіоверсію, або інші складні такі моменти», – зазначив син Ярослава Джигіти Володимир Джигіта. 

Анотаційну дошку Ярославу Джигіті відкрили у межах програми «Івано-Франківськ – місто Героїв». За словами міського голови, із початком повномасштабної війни в Україні, більшість пам’ятних знаків Івано-Франківській ТГ відкривають загиблим за незалежність України Героям, однак не припинили вшановувати й тих, хто віддано працював на благо і розвиток нашого міста.  

«Програма «Івано-Франківськ – місто Героїв», вона і створювалась для того, щоби вшанувати пам’ять таких людей, які своєю працею творять, творили та будуть творити нашу історію міста. Тому сьогодні виконуємо такий обов’язок перед суспільством і відкриваємо чергову анотаційну дошку. Не було б війни, напевно, цих дощок було б набагато більше. Все-таки зараз акцент на вшануванні пам’яті військових, але, незважаючи ні на що, ми пам’ятаємо і тих людей, які доклалися до розвитку різної галузі. А медицина – це та галузь, яка дотична до кожної людини», – говорить Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 

У Всесвітній день екстреної медичної допомоги очільник обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Мирон Матейко подякував та нагородив кращих працівників Івано-Франківської станції. Нагадавши, що чимало медиків центру екстреної медичної допомоги сьогодні боронять Україну та рятують життя захисників, добровільно обравши професію бойових медиків.   

 «Ми хочемо подякувати нашим працівникам, які пропрацювали у нас понад 25 років і протягом року пішли на заслужений відпочинок. І нашим працівникам, які з перших днів війни воюють. Їх на сьогодні 32 особи. Я не думаю, що найдеться якийсь заклад медичний, де б стільки працівників були сьогодні на фронті», – підсумував директор КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Мирон Матейко. 

Пам’яті знаного лікаря Ярослава Джигіти

 

 

To Top