Новини Франківська

Посівна у розпалі: «Франківськ АГРО» ґаздує на полях Новини Івано-Франківська

Утричі більше землі, ніж минулих років засіяли у Франківській громаді. Усього на 190 гектарах у селах Радча, Тисменичани, Підпечери, Добровляни, Підлужжя та Братківці комунальне підприємство «Франківськ АГРО» засіє гречку, озиму пшеницю, соняшник та сою. Близько 100 гектарах землі франківські землероби засіяли соєю. 

«У Радчі – 80 гектарів, у Тисменичанах – 20 гектарів. Сорт той, що і в попередніх посівних компаніях, бо побачили, що досить хороший врожай дає. Тому користуємося тим же сортом. Погода для посівної кампанії сприяє. Ми заздалегідь підготувалися до посіву. З осені всі ділянки були переорані. Навесні тільки провели мілку культивацію. І уже передпосівна культивація і сіємо», – розповідає в.о. директора КП «Франківськ Агро» Дмитро Сергенюк. 

Минулого року КП «Франківськ АГРО» частину врожаю передали для харчування в освітні заклади, а частину реалізували.

«Пшениця – мука, відповідно буде для хлібо-булочних продуктів для наших шкіл і дитячих садочків, гречка піде теж для садочків. Соя і соняшник, які ми посадили, будуть продаватися за ринковими цінами. За рахунок цих коштів ми зможемо вкладати гроші в техніку, вкладати кошти в збільшення посівної площі. Цього року ми вперше взяли в людей паї, і люди бачать, що ми розширюємо площі посівної та краще обробляємо землі», – розповідає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Цьогоріч всі посівні роботи виконуються за планом і вчасно. Погода дозволяє, а техніка працює.

«Для хорошого посіву бажано сонце, щоби була тепла погода. А одразу після посіву впав би дощ, було би добре. Працює два трактора, також сівалка 4-метрова і культиватор Агро-калина», – зазначає агроном КП «Франківськ АГРО» Денис Калинович.

І вже до кінця червня “Франківськ АГРО” планує засіяти гречку. А далі ще й озиму пшеницю. Міський голова Руслан Марцінківа переконаний, громада повинна забезпечити власну харчову безпеку. В час війни вирощення сільськогосподарської продукції у нас, як ніколи на часі. Адже більша частина земель в Україні для ведення господарства є замінованими або окупованими загарбниками. 

«Ми повинні забезпечувати у разі погіршення ситуації, бо ми ж не застраховані від цього. Тому маємо мати максимально можливості вирощувати певні види продуктів, і самі забезпечувати харчову безпеку», – говорить Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Нагадаємо, вже третій рік поспіль у Івано-Франківській громаді комунальне підприємство «Франківськ АГРО» вирощує власну продукцію: сою, пшеницю, гречку та соняшник. Відтак, щороку площі землі збільшуються, а тому все більше полів громада має можливість обробляти.

Посівна у розпалі: «Франківськ АГРО» ґаздує на полях

 

To Top