ПОЛІТИКА

Південна та Північна Кореї вирішили провести олімпіаду разом

Ці наміри лідери двох країн зафіксували у спільному документі, прийнятому за підсумками саміту.

Південна і Північна Кореї домовилися подати заявку на проведення літніх Олімпійських ігор в 2032 році. Про це сказано в декларації за підсумками саміту південнокорейського президента Мун Чже Іна та лідера КНДР Кім Чен Ина, інформує Ukr.Media.

– Досягнута домовленість подати спільну заявку на проведення Олімпійських ігор в 2032 році, – сказано в документі.

Раніше південнокорейський міністр культури, спорту і туризму То Чон Хван говорив, що якщо спільну заявку схвалять, то змагання пройдуть в Сеулі і Пхеньяні.

Лідери Південної та Північної Корей також домовилися відправити загальні команди на Ігри 2020 року в Токіо. Подібний досвід у них вже є. На церемонії відкриття Олімпійських ігор-2018 в Пхенчхані спортсмени обох країн вийшли на парад під прапором Корейського півострова. Об'єднана жіноча хокейна команда Південної Кореї і КНДР брала участь у жіночому олімпійському хокейному турнірі.

Відлига між країнами

Після багаторічного протистояння, викликаної ядерною програмою Північної Кореї, Кім Чен Ин у лютому 2018 року передав президенту Південної Кореї запрошення відвідати КНДР "як можна швидше".

Історична зустріч пройшла в прикордонному пункті Пханмунджом вранці 27 квітня. Вона стала першою з часів війни 1953 року між Північчю і Півднем. Тоді Кім Чен Ин зробив крок на південнокорейський бік кордону, ставши першим лідером КНДР, який відвідав Південь з 1953 року. Потім лідер КНДР взявши південнокорейського президента Мун Чже Іна за руку і запропонував йому ступити на північнокорейський бік кордону. Той зробив це без коливань. Таким чином, президент Південної Кореї вперше в історії ступив на територію КНДР.

Лідери КНДР і Південної Кореї домовилися припинити будь-які ворожі дії стосовно один одного, продовжувати діалог, сприяти возз'єднанню корейських сімей.

У 2018 році лідери КНДР і Південної Кореї вже зустрічалися три рази. Остання зустріч проходить з 18 по 20 вересня на території КНДР.

To Top