ПОЛІТИКА

Каліфорнія прийняла закон, який забороняє роботам прикидатися живими людьми

Тест Тюрінга був пройдений, принижений і розтоптаний.

Каліфорнійські парламентарі, крім вирішення проблем гендерної нерівності, іноді все ж відволікаються на справи насущні і видають цікаві закони, інформує Ukr.Media.

Каліфорнія – місце неймовірної концентрації прогресивних технологій, яка розмістилися в основному в Силіконовій («Кремнієвої») долині. Так як в останні п'ять років стався несподіваний поворот всієї індустрії в сторону штучного інтелекту і роботів, владі доводиться якось реагувати на нову дійсність.

Губернатор Джеррі Браун підписав закон, що зобов'язує роботів і штучний інтелект давати своєму співрозмовнику знати, що вони не люди.

Закон почне працювати тільки 1 липня 2019 року. З цього моменту всі чати, електронні помічники, голосові асистенти і інші технології в комунікації якимось чином повинні будуть дати знати, що вони несправжні.

Очевидно, що тут виникає нескінченна софістикація, над якою трудилися фантасти все XX століття. А питання переадресується всім, від античних філософів до теологів: що є душа?

Втім, законодавці намагалися не відповідати на питання світобудови і можливості кібернетичного життя, а убезпечити громадян від зайвих подразників і, наприклад, телемаркетингу за допомогою ботів. Вже зараз відносно потужний комп'ютер зможе замінити сотню телефоністок і довести до сказу тисячі людей, пропонуючи купити суперклей і овочерізку.

Крім того, уважному огляду будуть піддаватися акаунти в соціальних мережах: їх теж повинен вести живий чоловік, а не бездушний робот.

При цьому закон не пояснює, чи можна вважати автовідповідачі, запрограмовані живими людьми, ботами. І чи будуть забороняти поштові розсилки.

Поки вже прийнятий закон перебуває під лавиною критики за неточність формулювань. До схожої практиці збирається вдатися і Євросоюз.

To Top