ПОЛІТИКА

Ціни на нафту знижуються на даних API про зростання запасів у США

Brent здешевшала до 48,30 долара за барель.

Світові ціни на нафту у середу, 14 червня, демонструють негативну динаміку на даних Американського інституту нафти (API) про зростання запасів в країні, свідчать дані торгів, передає Ukr.Media.

Станом на 7:39 вартість серпневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,86% – до 48,30 долара за барель. Ціна липневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшилася на 1,01% – до 45,99 долара за барель.

Як свідчать дані API, запаси "чорного золота" в країні за тиждень, що завершився 9 червня, несподівано виросли на 2,75 млн барелів – до 511,4 млн барелів. При цьому аналітики прогнозували зниження показника на 2,7 млн барелів.

Негативний вплив на ціни також здійснюють дані червневої доповіді ОПЕК про зростання видобутку нафти країнами-членами картелю на 336,1 тисячі барелів на день у порівнянні з квітнем – до 32,139 млн барелів на добу.

"Прогнози щодо цін на нафту залежать від ефективності скорочення видобутку ОПЕК і збільшення запасів у США", – цитує агентство "Рейтер" аналітика Rivkin Securities Вільяма О'Локліна.

Інвестори чекають публікації даних Міністерства енергетики США у другій половині дня в середу, 14 червня. Аналітики очікують, що комерційні запаси сировини в країні (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 9 червня, знизилися на 2,995 млн барелів, або на 0,58% – до 510,205 млн барелів.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день – до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

To Top