Суспільство

Закарпатці, які живуть у межах 5 кілометрів від кордону, повинні отримати дозволи ДПСУ

Закарпатці, які живуть у межах 5 кілометрів від кордону, повинні отримати дозволи ДПСУ

Це відбувається відповідно до змін до закону України про державний кордон, який доповнено статею 24, що й визначає порядок в’їзду, перебування та проживання, пропуску у прикордонну смугу.

На Закарпатті такі дозволи видають Чопський та Мукачівський прикордонні загони. Як на практиці отримати такий дозвіл, розповів голова Хустської райради Назарій Павлій.
 

“Найперше по строкам. Своє звернення я надіслав 27.03.2024 року. Відповідь у вигляді дозволу отримав на електронну пошту 01.04.2024 року, тобто через п’ять днів. Окремо представники Державної прикордонної служби проінформували мене, що на мою домашню адресу надійде лист із паперовим варіантом дозволу, тож очікую.
 

Тепер, узагальнивши всі Ваші запитання, спробую відповісти та максимально змістовно роз’яснити порядок дій в тій чи іншій ситуації.Які документи треба для оформлення дозволу на проживання?
 

Необхідно оформити звернення встановленого зразка (додаю до посту) та додати до нього копію документа, що посвідчує Вашу особу та підтверджують громадянство України – це паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон (пункт 41 Постанови КМУ № 1147).
 

Як діяти, коли Ви прописані в одному населеному пункті, а проживаєте в іншому? Вам необхідно отримати довідку (акт депутата) із міської, селищної, сільської ради про те, що Ви дійсно проживаєте фактично за такою то адресою. Цю довідку, як доказ, додаєте до звернення.У моєму випадку доказом також були декларації про доходи, які я подаю, починаючи з 2015 року і де фактичним місцем свого проживання вказую село Велятино.
 

Чи всім треба оформляти дозвіл? Так, дозвіл треба оформляти всім – жінкам, особам 60+, неповнолітнім, ВПО, військовозобов’язаним (пункт 40 Постанови КМУ № 1147). Як оформити дозвіл неповнолітнім? Дозвіл фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника. До такого звернення додатково подається документ, який підтверджує повноваження на подання звернення – свідоцтво про народження, наприклад, якщо це Ваша дитина (абзац 2 пункту 40, підпункт 1 абзацу 3 пункту 41 Постанови КМУ № 1147).
 

Як бути з особами, які не володіють навиками користування комп’ютером, інтернетом і т. п.?
 

Таким особам звернення будуть оформляти у міських, селищних, сільських радах за місцем їх проживання за їхнім клопотанням.
 

Яким чином надсилати звернення? Звернення подається в паперовій формі поштою, або передається особою до відповідного органу Державної прикордонної служби особисто, або в електронній формі надсилається з використанням Інтернету на електронну адресу відповідного органу Державної прикордонної служби, або заявник підписує письмове звернення власноручно або накладає електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті (пункт 41 Постанови КМУ № 1147).
 

Тобто, є п’ять способів подати звернення.Особисто я скористався електронною поштою, підписавши звернення власноручно, відсканував і відправив на електронну пошту.
 

На яку адресу надсилати звернення? Якщо Ви маєте намір подати звернення особисто, чи направити його поштою, то Вам сюди – 27 прикордонний загін імені героїв Карпатської Січі (м. Мукачево), 89600, Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Недецеї, 45.
 

Якщо електронною поштою – [email protected] На який строк видається дозвіл?
 

Дозвіл на проживання жителів місцевостей, розташованих у межах прикордонної смуги, надається безстроково (ч. 3 ст. 24 Закону України «Про державний кордон України»).
 

Дозвіл на перебування працівників підприємств, установ, організацій, розташованих у межах прикордонної смуги, надається на один рік (ч. 4 ст. 24 ЗУ «Про державний кордон України»).
 

Чи треба дозвіл, якщо Ви їдете за кордон? Ні, в такому випадку дозвіл не потрібен. Так само дозвіл Вам не буде потрібен, якщо Ви будете починати і закінчувати свій рух за межами прикордонної смуги автомобільними дорогами державного значення або залізничним транспортом, при цьому не будете робити зупинок, виходити на залізничних станціях у прикордонній смузі (пункт 47 Постанови КМУ № 1147).
 

Наприклад, дорога Хуст – Шаян – Вишково – Буштино є дорогою державного значення. Тож, якщо Ви рухаєтеся із Хуста до Велятина, чи до Вишкова, чи до Шаяна, то дозвіл Вам не потрібен, бо сам населений пункт не входить у смугу.
 

Однак, якщо Ви маєте намір з’їхати з дороги державного значення за межами населеного пункту в прикордонній смузі, прогулятися в лісі чи до річки, вийти на весняно-польові роботи – Вам буде потрібно мати при собі дозвіл.
 

Ще раз наголошую, цей виняток стосується тільки доріг державного значення та залізничного транспорту, тож уважно плануйте свої мандрівки і потребу в пересуванні. На якій території діє отриманий мною дозвіл?
 

Дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу діє лише на території зони відповідальності органу Державної прикордонної служби, яким його надано.
 

Однак, якщо Ви хочете аби Ваш дозвіл діяв на всій ділянці відповідальності 27 прикордонного загону, то маєте оформити два клопотання. Перше – на проживання, який надається безстроково.
 

Другий – на в’їзд, перебування, і пропуск, який видається на рік.Тоді з такими дозволами, виданими 27 прикордонним загоном імені героїв Карпатської Січі (м. Мукачево) Ви матимете право перебувати на ділянці відповідальності загону, а саме: Хустському, Тячівському, Рахівському і Берегівському районах.
 

Якщо ж Ви попросите дозвіл лише на проживання у Велятині, то дозвіл діятиме лише в межах цієї ділянки.Тож у Ваших інтересах подати два окремих звернення.Особисто я не знав цього моменту, тож направив лише одне звернення – на проживання.
 

Тому тепер оформлятиму ще одне – з проханням дати дозвіл на пересування та перебування в межах відповідальності 27 прикордонного загону.
 

Як бути, якщо я здійснюю свою господарську діяльність у межах прикордонної смуги? В такому разі Ви маєте подати наступні документи:юридичні особи – копії документів, що містять інформацію про найменування юридичної особи, місцезнаходження (місце реєстрації), вид та місце (із зазначенням географічних координат) провадження робіт, стосовно яких здійснюється запит, перелік фізичних осіб із зазначенням їх паспортних даних та транспортних засобів із зазначенням державних номерних знаків, що залучатимуться до провадження таких робіт;фізичні особи – підприємці – копії документів, що посвідчують особу;копії документів, що підтверджують мету і строки перебування у прикордонній смузі; копії документів, що підтверджують законність провадження робіт (підпункти 3, 4, 5, 6 абзацу 2 пункту 41 Постанови КМУ № 1147).
 

Як бути туристам?
 

Туристам так само необхідно оформляти дозвіл. Як підтвердження візиту вказуєте назву готелю, де плануєте зупинитися та заброньовані дати і номери.Якщо Ви відпочиватимете в зелених садибах, то просто вказуєте мету і строк візиту, а також адресу за якою будете проживати. Протягом якого строку видається дозвіл? Дозвіл надається не пізніше 10 днів з моменту подання звернення (пункт 42 Постанови КМУ № 1147)”.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To Top