Новини Франківська

У міській дитячій поліклініці відкрили великий відремонтований та оновлений кабінет лікаря-окуліста. Новини Івано-Франківська

Повне обстеження очей у дитини відтепер можна пройти в міській дитячій поліклініці на вулиці Тичини, що у Івано-Франківську. Тут відкрили новий офтальмологічний кабінет, де маленьких пацієнтів обстежать, проконсультують та нададуть необхідну медичну допомогу при різних захворюваннях, пов’язаних з порушенням зору. Новий кабінет поділений на три зони з усім необхідним обладнанням.

«Перший кабінет – кабінет лікаря-офтальмолога, в якому можна визначити гостроту зору і отримати консультацію. Другий кабінет – це є темна спеціальна кімната, обладнана спеціальним устаткуванням для того, щоби визначити ту чи іншу патологію. І третя кімната – це кімната, в якій проводяться спеціальні ортоптичні процедури для корекції зору. Лікар окремо проводить ці процедури. Окремо в нас є медична сестра-ортоптистка, яка пройшла спеціальні курси, щоби надавати такі медичні послуги. Тобто станом на сьогодні ми в дитячій поліклініці закрили весь спектр послуг, який необхідний нашим маленьким пацієнтам», – зазначає директорка КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук.

Оновилося тут все, каже лікарка-офтальмолог дитячої поліклініки, яка і лікуватиме маленьких пацієнтів. Особливо Олександра Земляк тішиться новим апаратам, які допоможуть медикам у діагностуванні та лікуванні. Якщо раніше одночасно процедури можна було проводити лише одному пацієнту, то зараз на сучасному обладнання зможуть обстежитися одночасно п’ятеро діток. 

«Це апарат для вимірювання очного тиску, можна обстежити діток віком від 3-4 років. Якщо дитина молодша і йде на контакт і дозволяє провести цю процедуру, також можна. На ньому тиск рахується з перерахунком на товщину рогівки. Ця діагностика потрібна для пацієнтів, які в групі ризику глаукоми, які мають глаукому, які мають офтальну гіпертензію, тобто підвищений очний тиск без ураження зорових нервових клітин для фотографування очного дна. Цей апарат для вимірювання довжини ока, сканування різних відрізків ока. Нам вже не обов’язково закрапувати крапельками, чекати», – розповідає лікар-офтальмолог СП «Міська дитяча поліклініка» Олександра Земляк.

Медики зазначають, через те, що зараз діти менше часу проводять на вулиці, натомість більше сидять у ґаджетах, перед моніторами або віддають перевагу електронним книгам, кількість маленьких пацієнтів, яким потрібні консультації чи лікування захворювань із порушенням зору, суттєво збільшилась. За день, кажуть медики, до офтальмолога звертаються понад 40 діток різного віку. Оновлення комунальних медичних закладів у громаді – вимога часу, зазначає міський голова Руслан Марцінків. Тепер всі необхідні обстеження можна пройти в одному комунальному закладі.

 «Дуже велика кількість дітей звертається в дитячу поліклініку. Тому дуже тішимося, що офтальмологічний кабінет є відновлений і тут є хороший апарат, і хороші спеціалісти, які нададуть допомогу. Тому, користуючись нагодою, вітаю з цією подією і далі продовжуємо оновлювати медицину за рахунок того, що медики надають якісну послугу, отримують кошти з НСЗУ, місто оплачує комунальні послуги і такими спільними зусиллями маємо можливість рухатися вперед», – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Якщо раніше на більшість обстежень зору медики направляли до приватних кабінетів чи клінік, то тепер усі процедури можна буде зробити у дитячій поліклініці на Тичини. Більшість з процедур є безкоштовними, однак за певний перелік послуг доведеться заплатити. Це ті послуги, які не контрактуються Національною службою здоров’я України, однак є дешевшими, ніж у приватних закладах.

У міській дитячій поліклініці відкрили великий відремонтований та оновлений кабінет лікаря-окуліста.

 

To Top