Новини Франківська

Реалізація заходів з енергозбереження – Новини Івано-Франківська

Реалізація заходів з енергозбереження

Підвищення енергоефективності в закладах бюджетної сфери є важливим завданням, спрямованим на зменшення споживання енергії, видатків на її оплату та зниження викидів парникових газів.

Відповідно до Плану заходів з енергозбереження та підвищення енергоефективності будівель бюджетних закладів, об’єктів комунальних підприємств на 2024 рік, у першому кварталі виконано ряд робіт з підвищення енергоефективності. Зокрема, у ліцеї № 21 провели реконструкцію системи опалення, встановили ІТП, здійснили модернізацію внутрішніх електромереж, заміну вікон та дверей, ремонт швів стінових панелей, відновлення водостічної системи та інше. Ці роботи проводяться за грантові кошти NEFCO.

Встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП), які регулюють температуру в приміщенні у залежності від температури на дворі, дозволяють ефективно використовувати теплову енергію. А заміна застарілих дверей та вікон на енергоефективні моделі може значно знизити втрати тепла та покращити теплоізоляцію приміщень. Модернізація внутрішніх електричних мереж грає важливу роль у зменшенні енергоспоживання та підвищенні енергоефективності та надійності.

У деяких закладах охорони здоров’я також замінили двері на сучасні енергозберігаючі, встановили циркуляційні насоси на систему нагріву гарячої води, що допомагає оптимізувати роботу системи водопостачання, знизити  споживання.

Непродуктивні втрати у водопровідній мережі можуть бути значним джерелом витрат. Одним із способів зменшення цих втрат є заміна старих частин мережі та якісний ремонт мереж. КП «Івано-Франківськводоекотехпром» проводить регулярний технічний огляд та діагностику мереж. Постійний ремонт допомагає уникнути втрат води, що є критично важливим  для ефективного використання водних ресурсів.

Такі кроки допоможуть не лише заощадити кошти,  але й створити комфортні умови в закладах бюджетної сфери та підвищити ефективність  і надійність об’єктів інфраструктури міста. Реалізація заходів з енергозбереження є важливою складовою Програми сталого енергетичного розвитку Івано-Франківської територіальної громади до 2030 року. 

 

Реалізація заходів з енергозбереження

 

To Top