Новини Франківська

Івано-Франківськ стає ще доступнішим Новини Івано-Франківська

Неподалік обласної клінічної лікарні тривають роботи з облаштування тротуару у межах програми доступності для маломобільних груп людей. Ще минулого року ветеран російсько-української війни, майор Національної гвардії України та радник міського голови Юрій Гапончук почав роботу над створення мапи доступності Івано-Франківська. Обійшовши місто, ветеран з ампутацією нижньої кінцівки розробив карту маршрутів, за якими найчастіше пересуватимуться бійці, що лікуються в обласному центрі після поранень. Роботи в Пасічній розпочали від виходу з обласної лікарні. 

«Ми отримали доручення міського голови. Якраз цей маршрут – один з перших, який почав реалізовуватися в місті. Пролягає від обласної лікарні і до самого центру. Ми звідси почали рухатися і будемо всі перехрестя і пішохідні переходи, які не облаштовані для маломобільних груп, вони будуть реалізовані нашим департаментом. Саме тут, де не вистачає тротуару, буде прокладений тротуар, буде облаштований бруківкою і за всіма вимогами, з тактильною плиткою, з усіма антипаркувальними стовпцями, щоби мешканці не паркувалися на пішохідних доріжках», – каже заступник директора Департаменту благоустрою Андрій Гаврилків.

За нормами підвищення бордюру від проїжджої частини до тротуару має бути не вищим 4-х сантиметрів. Комунальники стараються, щоби переходи були практично в нуль. Так буде зручніше та комфортніше людям на візках. Також для слабозрячих тут облаштовують тактильну плитку. Роботи ще не завершено, а ветеран Юрій Гапончук вже переконаний, цей маршрут стає легшим та доступнішим.   

«Було незручно, тому що були і ями, були перешкоди у вигляді високих бордюрів. Зараз цього вже немає. В неділю, коли я тут проходив, оглядав, як робиться, я бачив хлопців, які були на кріслах колісних, і запитався в них, чи це треба, чи це зручно, вони підтвердили і сказали, що класно, що є така ініціатива», – розповів радник Івано-Франківського міського голови, ветеран російсько-української війни, майор НГУ Юрій Гапончук.

Ще п’ять маршрутів від Івано-Франківських лікарень до середмістя зроблять доступними вже до кінця цього року. Багато військовослужбовців після поранень проходять лікування та реабілітацію у різних медичних закладах міста, а тому їм необхідно створити комфортні умови для пересування. 

«Це є обласна лікарня. Пониження, тротуар, щоби хлопці могли проїхати. Тут дуже багато лікуються хлопців саме в обласні лікарні. Це була ініціатива самих учасників бойових дій. Тому ми робимо доступний маршрут від обласної лікарні до центру міста, від Центральної міської клінічної лікарні до центру міста, по Вовчинецькій. 5 маршрутів ми визначили на цей рік. Будемо дивитися, якщо темпи будуть добрі, то будемо збільшувати. Тому робимо все, щоби Франківськ був доступний і почали цю роботу зараз. Тому що хлопці кажуть, що вже треба робити, щоби місто максимально було доступне для людей з інвалідністю», – підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Івано-Франківськ стає ще доступнішим

 

To Top