Новини Франківська

1 квітня – прийом громадян міським головою. І це не жарт Новини Івано-Франківська

Першоквітневий прийом в міського голови Руслана Марцінківа – за розкладом. Традиційно у перший понеділок місяця очільник громади спілкується з мешканцями, які звертаються за допомогою. Цього разу прийом громадян був особливо тривалим. Голова правління ОСББ «ГоспОда» Галина Паньків прийшла до мера від мешканців п’ятиповерхівки по вулиці Тисменецькій, 238. Жінка каже, старий будинок взяв участь у проекті «Енергодім». Зробили дренаж підвалу, утеплили горище, замінили вікна та загальні двері у під’їзді. Однак, треба виконати додатково роботи, які не входять у цей проект. Просять Руслана Марцінківа допомогти.

«Це вже 5-ий рік робимо ремонти за цим проектом. І зараз ми на останньому етапі завершення цього проекту. Нам треба зробити утеплення фасаду, ринви поставити, софітку зробити. І для цього нам ще додаткові роботи треба зробити, що не фінансуються цим проектом. Це відтягнення газової труби від стіни. У людей додаткові нарахування від 10-ти до 30-ти тисяч гривень на додаткові виплати. Це окрім квартплати. І це дуже великі для людей гроші. Тому звернулися до мене, як до голови правління ОСББ, чи можна десь отримати допомогу», – розповідає голова правління ОСББ «Господа» Галина Паньків. 

А 84-річнА пенсіонерка з п’ятиповерхівки на вулиці Кардинала Любомира Гузара Раїса Трач від безвиході також прийшла на прийом. В жінки виникли проблеми із нарахуваннями за тепло. Каже, згідно квитанцій, які приходять їй на поштову скриньку – вона боргує понад 5 тисяч гривень. Однак у квартирі вже віддавна централізоване опалення замінено на автономне.

«Я 15 років маю індивідуальне опалення. Плачу регулярно, без всяких боргів. Плачу за опалення і за газ в Нафтогаз. Чому мені ще «Теплокомуненерго» приписує борги? 5 з половиною тисяч. За що? В мене труби ізольовані, сходова відключена, ще тільки ми поселилися, відключили. За те у підвалі труби гріють. То, може, у землі будуть гріти, а ми за то маємо платити?», – каже мешканка будинку Кардинала Любомира Гузара Раїса Трач. 

Шкільний предмет «Християнська етика» – для всіх. За винятком дітей, чиї батьки написали заяву на відмову, – з таким проханням прийшов на прийом до міського голови активіст руху «За християнські цінності», психолог Пена Оскар. Просить рекомендацій, щоби змінити порядок викладання цього предмету у школах.

«Дотепер процедура така, що ті батьки, які хочуть, щоб діти мали «Християнську етику», мають писати заяву, 8 заяв мінімум з класу. Прохання є до мера міста, чи є, можливо, рекомендація від міської ради до директорів, щоби було навпаки. Щоби цей предмет був забезпечений в усіх школах, в усіх класах. І батьки, які не хочуть ,щоби діти відвідували цей предмет, вони мали би писати і відмовлятися», – активіст руху «За християнські цінності», психолог Пена Оскар.

Тим часом, директорка Департаменту освіти Вікторія Дротянко каже, у громаді понад 27 тисяч учнів 1-11 класів вивчають предмет «Основи християнської етики». 

«Основи християнської етики в закладах середньої освіти відбувається за згоди батьків. В усіх класах з 1-го по 11-й згідно згоди батьків викладаються ці основи. Це майже 51 заклад освіти, що становить 95% від загальної кількості. Охоплено цим курсом майже 27 тисяч дітей. Відвідування курсу відбувається за згодою і має вільний характер», – відзначає заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти і науки Вікторія Дротянко.

Проблеми у людей різні, каже міський голова після завершення прийому громадян. Окрім побутових, матеріальних чи соціальних проблем до Руслана Марцінківа звернулися і родичі загиблих чи безвісти зниклих захисників. 

«Це і матеріальна допомога, і житлові питання для учасників бойових дій. І, на жаль, родини загиблих приходили. Треба вирішувати соціальні питання, які пов’язані з безвісти зниклими. В основному це з державними допомогами, не з міськими. З міськими, слава Богу, ми стараємося, щоби це оперативно вирішувалось. Також був актив по озеру. Знаю, що у середу о 15 годині відбудеться їхня зустріч з УГКЦ в пошуках компромісу. Також були представники інших організацій. Дехто піднімав питання християнської етики в школах, дехто піднімав питання щодо економічних проблем у комунальних підприємствах «Теплокомуненерго», «Франківськ-Арена» тощо. Я відкритий до спілкування, люди приходять, люди спілкуються, мають можливість бути на особистому прийомі», – резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Нагадуємо, кожного першого понеділка місяця міський голова запрошує на прийом мешканців громади. На зустріч до Руслана Марцінківа можна записатися за два тижні до прийому на першому поверсі приміщення міської ради.

1 квітня – прийом громадян міським головою. І це не жарт

 

To Top