ПОЛІТИКА

Україна-Польща-Литва створила новий комітет

"Україна-Польща-Литва" створила комітет з питань співробітництва у сфері безпеки.

На X сесії Міжпарламентської асамблеї (МПА) Верховної Ради України, Сейму Литви, Сейму і Сенату Польщі було прийнято рішення про створення в рамках МПА ще одного комітету — з питань співробітництва у сфері безпеки, інформує Ukr.Media.

X сесія МПА в суботу завершила свою роботу в Києві. Рішення про створення Комітету з питань співробітництва у сфері безпеки було прийнято одноголосно, повідомляється на сайті Верховної Ради. Голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що створення нового комітету надасть можливість більш ефективно відповідати на виклики, які стоять перед Україною, Польщею, Литвою.

"Власне, наявність Комітету безпеки дасть можливість і нашим депутатам, і нашим парламентам між собою координувати наші дії у широкому питанні безпеки", — сказав Парубій.

За його словами, це стосується не тільки мілітарної безпеки.

"Воно стосується і безпеки інформаційної, і кібербезпеки, і гуманітарної безпеки, і енергетичної безпеки. Координація і поєднання наших зусиль в цьому напрямку, вироблення спільної стратегії видається дуже важливим для нашої спільної роботи. Тому було запропоновано внести зміни до Статуту, якими рекомендується збільшити кількість парламентарів МПА до 12 від кожної країни та також прийняти рішення про створення додаткового комітету", — додав він.

Парубій повідомив, що наступна сесія МПА пройде у 2020 році в Польщі.

To Top