ПОЛІТИКА

Україна отримала від ЄІБ 200 млн євро на відновлення Донбасу

Про це повідомив глава представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України надав Кабінету міністрів довгостроковий кредит з низькими відсотками на суму EUR200 млн. Про це повідомив глава представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон у ході відкриття шести відремонтованих медичних закладів Харкова цієї середи, інформує Ukr.Media.

За його інформацією, кошти використовуються з метою інвестування у відновлення ключових об'єктів інфраструктури в Донецькій і Луганській областях, а також забезпечення належних умов проживання для внутрішньо переміщених осіб

Жан-Ерік де Загон відзначив, що метою кредиту є поліпшення рівня життя жителів Східної України.

"Надзвичайна кредитна програма для відновлення України була розроблена спеціально для того, щоб допомогти жителям Східної України, включаючи тисячі ВПЛ, вирішувати складні проблеми, з якими вони стикаються в результаті збройного конфлікту. Ця програма на суму EUR200 млн є частиною нашого загального кредитного портфеля для України у розмірі EUR 5,8 млрд. Вона має на меті поліпшити рівень життя людей, а саме умови проживання, охорону здоров'я та освіту. І це переконливий доказ того, що Україна, як пріоритетний партнер ЄС, може отримати велику користь від підтримки і фінансування ЄС. Ми раді надати допомогу там, де вона найбільше потрібна, і це поліпшить життя звичайних громадян", — сказав він.

Відповідну фінансову угоду між Україною та ЄІБ підписали в Києві в грудні 2014 року. Виконує проект Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Забезпечити прозорість та підзвітність програми допомагає ПРООН.

Програма поширюється на підконтрольні Україні території Донецької і Луганської областей, сусідні Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області, а також міськради Київської, Одеської, Полтавської та Херсонської областей з великим напливом внутрішньо переміщених осіб.

Для субпроектів Донецької та Луганської областей виплати кредиту здійснюються з державного бюджету, субпроекти в інших областях включають внесок з місцевого бюджету.

Станом на травень 2019 року урядом відібрані 293 субпроекти загальною вартістю 3,25 млрд грн, зокрема ремонт лікарень, шкіл, дитячих садків, житлових і громадських будівель.

To Top