ПОЛІТИКА

У Верховній Раді пропонують ввести нову ставку податків для айтішників

У Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується створити п'яту групу єдиного податку виключно для представників IT-галузі України.

Законопроект №10094 опублікований прес-службою парламенту, інформує Ukr.Media.

До п'ятої групи пропонується віднести ФОП, які надають послуги у сфері IT: видання комп'ютерних ігор і іншого програмного забезпечення, програмування, консультування, обробка даних, розміщення інформації на веб-вузлах.

Згідно законопроекту, такі ФОП не повинні використовувати працю найманих осіб, а їхній дохід не повинен перевищувати 7,5 млн грн на рік.

Також ФОП на 5-й групі будуть мати право використовувати у своїй роботі обладнання і приміщення, що належать іншим ФОП або юрособам, не укладаючи з ними трудового договору (таким чином нівелюється одна з норм, прописаних в гучному законопроекті Мінсоцполітики).

Законопроектом пропонується поступово збільшувати податкову ставку для 5-ї групи – по 1% на рік до 10% у 2025 році:

  • 5% доходу з 1 січня 2020 року
  • 6% доходу з 1 січня 2021
  • 7% доходу з 1 січня 2022 року
  • 8% доходу з 1 січня 2023
  • 9% доходу з 1 січня 2024
  • 10% доходу з 1 січня 2025 року.

Якщо річний дохід ФОП 5-ї групи буде перевищувати 7,5 млн грн, пропонується встановити ставку податку в розмірі 15%. Такий же податок буде застосовуватися для випадків, коли ФОП на 5-й групі отримує дохід від видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Згідно законопроекту, ЄСВ для платників п'ятої групи з 2020 року складе подвійний розмір мінімального страхового внеску.

To Top