Новини Франківська

Новий мамограф в центральній міській лікарні – Новини Івано-Франківська

Сучасний апарат для обстеження молочних залоз з’явився у Центральній міській клінічній лікарні. Цей мамограф нового покоління, запевняють лікарі, поки єдиний в області. Він може, за потреби, працювати у режимі томографа, і надавати повну інформацію стану молочних залоз пацієнта.


«Робить обстеження молочної залози найбільш повним і найменш шкідливим, і показує не тільки, як звично для нас, в проекціях. А при певних хворобах ми можемо використовувати режим томографа. Його називають томосинтезом у таких випадках. Дуже мало клінік можуть похвалитися таким томографом, в Івано-Франківську точно немає такого, тому ЦМКЛ зможе надати дуже якісну послугу», – розповідає завідувач рентген-відділення, лікар-рентгенолог Центральної міської клінічної лікарні Ігор Соколовський.

Купили мамограф за кошти міського бюджету. Дотепер тут працював подібний апарат попереднього покоління, який свого часу, вже вживаний, подарували меценати з-за кордону. Однак старе обладнання своє відслужило і потребувало вартісного ремонту та закупівлю дорогих деталей. Тому вирішили купити апарат нового покоління, щоб проводити ефективні обстеження, які можуть виявити онкологію молочних залоз на ранніх стадіях. 


«Цей апарат практично 100-відсотково куплений за кошти міського бюджету. Ми дуже дякуємо за розуміння нашому меру Руслану Романовичу, Олександру Левицькому, начальниці управління Аллі Вацебі, які прислухались до наших потреб. Ми проаналізували нашу роботу і ту кількість людей, і в кінці року були виділені кошти на закупівлю цього апарату», – розповідає директор Центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк.

До того ж, кількість пацієнтів у Центральній міській лікарні за 2023 рік, порівнюючи із попередніми роками, суттєво зросла – загалом 17 тисяч пацієнтів. З них майже 8 тисяч пацієнтів потребували обстеження на мамографі. 


 «Це сучасний апарат нового покоління. Дуже важливо, що наш медичний заклад Центральна міська клінічна лікарня, як і інші заклади, розвивається. Збільшується кількість обладнання. Цей заклад особливий також, що тут і військовим надають допомогу, і цивільному населенню, дуже багато переселенців, тобто навантаження достатньо велике. Це обладнання давно хотіли придбати, зараз закупили і відповідно це обладнання буде служити людям», – запевнив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 


Обстеження на новому мамографі у ЦМКЛ буде безкоштовним. Для цього необхідно отримати направлення від сімейного лікаря на дану процедуру та записатися безпосередньо у лікарні.

Новий мамограф в центральній міській лікарні

 

To Top