Суспільство

Монастирецький ліцей Горінчівської ТГ отримав новіийшкільний автобус

Монастирецький ліцей Горінчівської ТГ отримав новіийшкільний автобус

У вівторок, 9 січня, на площі Народній в Ужгороді відбулася передача 7 нових шкільних автобусів освітянам і представникам територіальних громад краю. Сертифікати і ключі від транспортних засобів моделі марки Isuzu керівникам освітніх закладів вручили очільники краю Роман Сарай та Віктор Микита. 
 

– Попри війну, завдяки ініціативі президента України Володимира Зеленського й уряду ми отримали з державного бюджету субвенцію на закупівлю такого транспорту. Це важливо для забезпечення регулярного й безоплатного перевезення до місць навчання, роботи і додому учнів та педагогічних працівників, які проживають на відстані понад 2 км від закладу. Насамперед ідеться про освітні осередки в громадах, де транспорт вилучали для потреб ЗСУ за мобілізаційними нарядами, – розповів очільник Закарпатської ОВА Віктор Микита.
 

Своєю чергою голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай розповів, що новий транспорт поїде в: Неветленфолівський заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів Пийтерфолвівської ТГ, Верхньокоропецький заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів Верхньокоропецької ТГ, Вільховецько-Лазівський ліцей Вільховецької ТГ, Волосянківський заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів Ставненської ТГ, Лютянський заклад середньої освіти І–ІІІ ступенів Костринської ТГ, Монастирецький ліцей Горінчівської ТГ та Торунський ліцей Міжгірської ТГ. 
 

– До Пийтерфолвівської ТГ входять 16 сіл, деякі з них є досить віддаленими. З початку війни ми передали свій шкільний автобус на потреби ЗСУ. Тож тепер маємо тільки два автобуси й вирішувати питання довозу дітей до навчальних закладів украй важко. Тому новий автобус для нас як порятунок. Потребують перевезення близько 500 дітей, оскільки ми маємо угорсько- та україномовні школи, – розповів представник Пийтерфолвівської ТГ Йосип Оросі.
 

Тож, як повідомляє Закарпатська обласна рада, в області реалізовано державну субвенцію для закупівлі шкільних автобусів на загальну суму 89 мільйонів 600 тисяч гривень, із них 21 мільйон 250 тисяч – співфінансування з місцевих бюджетів.
 

Христина БІКЛЯН

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

To Top