КУЛЬТУРА

Хмельницький зайняв 5 місце за кількістю придбаних дронів містами у 2023 році

Хмельницька міськрада у рейтингу закупівель за кількістю дронів зайняла пХмельницька міськрада у рейтингу закупівель за кількістю дронів зайняла п’яте місце. Фото: з архіву редакції

Найчастіше закупляли FPV-дрони.

У 2023 році на платформі «Prozorro» відбулись закупівлі щонайменше 27 тисяч безпілотників на 2,6 мільярда гривень. Ще на 119 мільйонів гривень закупівлі тривали. Переважна більшість замовників – місцеві громади. Хто, за скільки і які дрони торік, дослідили на платформі проєкту DOZORRO.

У 2023 році на Prozorro організували торги 658 замовників. Три міські ради замовили дрони на понад 100 мільйонів гривень: Дніпровська, Криворізька, Житомирська. Також у топ-10 замовників ввійшли міськради Львова, Хмельницького, Луцька, Черкас, Полтави, Івано-Франківська та Тернополя.

Хмельницька міськрада у рейтингу закупівель за кількістю дронів зайняла п’яте місце. Торіч місто придбало 1853 безпілотники загальною вартістю 77,2 мільйона гривень. Значну частину цих дронів становлять FPV-дрони. На 28 мільйонів гривень торік купили таких 1305. Були також й інші моделі, серед яких DJI Mavic, DJI Matrice та інші.

Загальна статистика закупівель дронів обласними центрами наведена в інфографіці.

Примітка* Як йдеться в статті, аналіз будується виключно на основі тих даних, які є у відкритому доступі на Prozorro. Водночас обсяги закупівель більші. Міністерства централізовано купують безпілотники за бюджетні та благодійні кошти. Також місцеві органи самоврядування могли не купувати самостійно дрони, а передавати кошти на військові частини. Закупівлі військових частин відбуваються у форматі закритих торгів й також не враховуються у дослідженні.

1

Загалом з бюджету за рік через Prozorro придбали дронів на 2,6 млрд грн. Зображення: dozorro.org

1

Зведені дані про кількість дронів і їхню вартість. Зображення: dozorro.org

1

Динаміка закупівель у різні місяці 2023 року.Зображення: dozorro.org

1

Форми організації закупівель дронів у відсотковому співвідношенні. Зображення: dozorro.org

To Top