ПОЛІТИКА

В уряді повідомили про ріст боргу, який може вплинути на виплату пенсій

Відомо, що до основної заборгованості в 27 млрд гривень додалося ще 2 млрд.

З січня 2019 року заборгованість по виплаті Єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду не тільки не скоротилася, а й суттєво зросла – на 7%. Так, до 27 мільярдів гривень дефіциту по виплаті пенсій з ЄСВ за два з половиною місяці додалося ще 2 мільярди гривень, інформує Ukr.Media.

Про це розповів голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус під час звіту «про виконання бюджету Пенсійного фонду України в 2018 році».

«Якщо брати поточний рік, то ми тільки за 2 місяці недоотримали близько 2 млрд єдиного соціального внеску», – сказав Капінус.

Раніше стало відомо, що у Верховній Раді вважають недостатніми резерви вільних коштів державного бюджету для нових підвищень пенсій влітку. Планом кошторису такі дії не передбачені, а джерел надходжень грошей на підвищення соціальних виплат поки немає. Таким чином, знову підвищити пенсії уряду вдасться лише у випадку введення нових податків або істотного підвищення старих.

Народні депутати відзначили, що в Раді знайдеться достатня кількість голосів для будь-якої соціальної ініціативи, однак вона не повинна завдати шкоди бюджету на рік пікових виплат держборгу. Також депутати попередили уряд, що для здійснення індексації пенсій наступної весни необхідно готувати процедуру і кошти вже зараз.

25 березня Пенсійний фонд України завершив фінансування пенсій та монетизованих субсидій на оплату комунальних послуг пенсіонерам на поточний місяць.

Так, на пенсійні виплати було виділено 36,41 мільярда гривень. Порівняно з минулим місяцем за рахунок надбавок та підвищень субвенція зросла майже на 6 мільярдів гривень – у лютому Пенсійний фонд витратив на пенсії 30,97 мільярдів. У той же час на монетизовані субсидії ПФУ витратив 3,98 мільярда гривень.

18 березня в комітеті Верховної Ради повідомили, що зростання економіки країни і відрахувань коштів у Пенсійний фонд дозволяє розраховувати на дворазове збільшення мінімальних пенсій до січня 2020 року.

Так, за відомостями депутатів Верховної Ради, ПФУ в 2018 році успішно вийшов на самозабезпечення і тепер може дозволити собі не тільки покрити всю потребу населення в пенсіях, але і малими траншами погашати борг перед казначейством.

To Top