Суспільство

Майстрині з Хустщини в’яжуть шкарпетки для захисників

Майстрині з Хустщини в'яжуть шкарпетки для захисників

У Вишківській територіальній громаді з березня минулого року плетуть шкарпетки для воїнів. Для цього об’єдналися як місцеві мешканки, так і вимушені переселенки.

Про це пише Вісник Хустщини.

Серед охочих – і Олена Мирошниченко, переселенка з Києва, яка з початком повномасштабного вторгнення покинула рідну оселю та знайшла тимчасовий прихисток у Вишкові.

«Мені важко було покидати свій рідний дім, місце, де народилася та виросла. Проте змушена була це зробити. Однак, перебуваючи тут, у тилу, хотіла зробити щось для того, щоб підтримати мужніх воїнів, які борються за кожного з нас. Тож, недовго думаючи, вирішила допомагати так, як можу, а саме плести шкарпетки для захисників, адже добре розумію, що там, на передовій, потреба у них досить велика. Зорганізувала небайдужих жінок, які підтримали мою ініціативу і долучилися до цієї хорошої справи», – пояснює жінка.

Як розповідає пані Олена, сама вона в’яже з дитинства, років з семи – і гачком, і спицями, і вишиває. Цьому її навчили бабуся і мама.

Шкарпетки вони плетуть цілий рік, адже їх потрібно чимало.

Як зауважує в’язальниця, місцеві мешканки радо допомагають хто як може: хтось приносить пряжу, хтось – готові в’язані вироби великих розмірів.

«Хочу щиро подякувати всім, хто долучається, хто підтримує та допомагає. Особлива вдячність жінкам, які в’яжуть шкарпетки – Наталії Павловській, переселенці з Запоріжжя, Наталії Сливці та Наталії Вакій з Вишкова, Любі Петраш з Велятина, а ще Сергію Стрілець, переселенцю з Луганська, який надає постійну та безвідмовну допомогу в розмотуванні ниток. Не можу не згадати та волонтерів. Так, нитки для в’язання шкарпеток за особисті кошти придбав Олексій Матіясевич. Волонтер Владислав Головко передав 3 коробки ниток. Ще 3 сумки ниток і речей, які розмотали на нитки й зв’язали шкарпетки, передала мешканка Вишкова Наталія Сливка. Крім того, нитки надали парафіяни церкви святого великомученика Пантелеймона. Збирали їх і в дитячому садочку, а також приносили пересічні мешканці Вишкова», – каже жінка.

Олена Мирошниченко додає, що зараз як ніколи нашим бійцям потрібні теплі шкарпетки. Нитки на в’язання у майстринь закінчилися, тож прохання хто може поділитися ними.

А ще пані Олена з жінками в’яжуть для захисників пояси, жилетки та патріотичні сувеніри. Гачком  вона в’яже ще й дармовисик, брошки, браслети, ангелики.

 

To Top