Новини Франківська

Степан Бандера: 115 років з Дня народження Провідника Нації – Новини Івано-Франківська

У Івано-Франківську відзначили 115-ту річницю від Дня народження Степана Бандери. Близько двох сотень мешканців та гостей громади зібралися біля його пам’ятника на Європейській площі, щоби віддати шану Провіднику української нації.


 «Бо ми є українці, ми є бандерівці, підтримуємо його ідею, тому ми є тут», – каже мешканка громади Віра Рущак.

«Завжди вшановую, родина вшановувала. Бандера – наш Герой, він буде ним завжди. Так навчатиму внуків, так нас вчили батьки», – каже мешканка громади Оксана Драганчук.

До пам’ятника Степанові Бандері прийшли військові, представники громадських організацій, духовенство, мешканці та очільник громади. За словами Руслана Марцінківа, ідея просвітництва націоналіста Степана Бандери надихає українців особливо тепер, у час боротьби. 


«Сьогодні символічно, що Франківськ цього року, як і кожного року, прийшов до пам’ятника Степана Бандери, щоби помолитися і щоби віддати шану провіднику, віддати шану тому Герою, який загинув в боротьбі з московською імперією. І це є приклад тої боротьби, яка сьогодні триває за існування Української Держави», – переконаний Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Військовий капелан отець Олекса Куйбіда вже понад три десятиліття з року в рік 1 січня відвідує місця на Прикарпатті, які пов’язані із Провідником Нації Степаном Бандерою. Каже, віддаючи шану Герою, сам наповнюється тією енергією Української ідеї. 


«Мене весь час притягує як військового капелана постать Бандери, як ідеолога. Тому що від нього надихаємося. Головне – дух та ідея, а зброя найдеться. Головне, щоби ми вірили в перемогу», – мовить військовий капелан о.Олекса Куйбіда.

Герой України, на жаль, тільки де-факто, теперішня  влада так і не надала звання «Героя України» найвидатнішому ідеологу націоналістичного руху Степану Бандері. Однак для кожного українця це прізвище пов’язане з українською стійкістю та боротьбою. 


«Для українського суспільства він вже давно є Героєм. На жаль, немає зараз тої сміливої влади, яка би визнала його по факту указом Героєм України, але це все попереду. Наскільки окупанти бояться Степана Бандеру, не стільки його, а ідеї українського націоналізму, тому що ця ідея сьогодні допоможе Україні, в першу чергу, перегрупуватися, стати сильнішою і все ж таки перемогти у цій непростій війні», – впевнена народна депутатка Оксана Савчук.

Степан Бандера: 115 років з Дня народження Провідника Нації

 

To Top