Новини Франківська

15-ий Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях»: як це було Новини Івано-Франківська

Концертом для військових та їхніх родин завершили 15-ий Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Традиційне дійство Івано-Франківська розпочалося на самісіньке Різдво у Храмі Царя Христа, а завершилось великим гала-концертом 28 грудня. І попри тяжкий воєнний час в Україні, ювілейна «Коляда на Майзлях» зібрала майже півсотні учасників.


«Потрібен фестиваль в даний час, тому що він людей об’єднує, трішки дозволяє переключитися від війни і несе таку виховну мету в собі: прославляємо Бога, прославляємо народження Ісуса Христа», – впевнений учасник колективу Храму «Пресвятої Богородиці» Віктор Струк.

А ще, додають колядники, головне, що фестиваль вдалося зберегти, адже це і є збереження українських традицій.

«Коляда – це наші традиції, це те, за що боряться наші Герої, наші воїни. Нам треба це зберігати, тому я вважаю, що це дуже правильно, що цей фестиваль зберегли і фестиваль продовжує і має своє життя зараз», – каже учасниця фестивалю Галина Курус.

Майже півсотні колективів за 4 дні. На завершальному гала-концерті у храмі Царя Христа заспівала і легендарна «Піккардійська терція». А сам фестиваль вже другий рік поспіль відбувся на підтримку збройних сил України.


«Коляда – це є наша спільна молитва. І вже 15-й ювілейний фестиваль відбувається в умовах війни, але дуже багато колективів, які сьогодні виступають, мають у своєму складі військових, мають родини, на жаль, загиблих наших Героїв. І символічно, що у Івано-франківську фестиваль продовжує свою діяльність і кошти, які збираються на фестивалі, всі ідуть на Збройні сили України. Тому дякую нашій греко-католицькій церкві, дякую нашим колективам, які погодилися, дякую Піккардійській терції, яка погодилася приїхати на закриття фестивалю», –  каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Особливий концерт для військовослужбовців та їх родин організували вже наприкінці фестивалю. Атмосферний та чуттєвий. Колядки тут особливо ніжні. Для військових – це вкотре звернення до Бога та повернення у безтурботне дитинство.


«Коляда для нас – це, напевно, звернення до Господа про наш порятунок, в першу чергу. Ми мусимо просити Бога, щоби нам допоміг перемогти цього злючого ворога», – каже військовослужбовець Василь Марко.

«Свято з дитинства. Хотілося б, щоби передалося наступному поколінню, щоби воно проходило в мирний час. Коляда входить до генетичної спадщини нашого народу», – каже військовослужбовець Василь Кадук.

Концерт для рідних наших захисників – це особлива радість у час Різдвяних свят, коли їх найрідніші так далеко, і  стоять на обороні всієї держави.


«Я дружина військового і мій чоловік зараз воює на сході у досить гарячій точці. А прийшла я сюди саме тому, що моя дитина сьогодні співає колядку у ансамблі «Бандурні барви». Звісно, я не могла пропустити цей чудовий захід, де можна почути так багато гарних, ніжних колядок. І це можливість відчути таку певну радість в житті. Бо зараз не так багато таких моментів радості», – каже дружина військовослужбовця, мама учасниці «Коляди для військовослужбовців» Вікторія Біла.

Під час 15-го фестивалю  духовенству вдалося видати повну збірку колядок, які звучали протягом 14-ти років на «Коляді на Майзлях».


 «Перший раз фестиваль породив і має певний плід – видали перший збірник тих колядок і щедрівок, які виконувалися попередніми роками. Вийшли вже книжкою ці колядки. А атмосфера, як завжди, радісна, бо коляда, це перш за все, не стільки культурне, явище, скільки явище духовне, релігійне. Ми колядуємо, бо ми молимося», – каже парох храму Царя Христа, настоятель монастиря Василіян о.Артемій Новіцький.

До слова, цьогоріч вперше фестиваль «Коляда на Майзлях» розпочався 25 грудня, коли Україна відзначала Різдво з усім світом.

15-ий Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях»: як це було

 

To Top