ПОЛІТИКА

Повноваження по призначенню субсидій за новими правилами передали місцевим органам влади

Спеціально створені комісії будуть розглядати кожне звернення в індивідуальному порядку.

Значну частину відповідальності за призначення субсидій відтепер покладено на комісії утворені при місцевих органах влади. Вони будуть розглядати кожне питання про призначення або не призначення субсидії в індивідуальному порядку. Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики, інформує Ukr.Media.

Нині особливу увагу приділено важливості проведення навчання для працівників районних і міських органів соціального захисту: для цього в кожній області вже запланували проведення відповідних селекторних нарад на місцевому рівні.

До перевірок на субсидії підключили банки і відмовляють по-новому

«Дуже важливе питання, яке хвилює людей, це усна відмова у призначенні субсидій – це неприпустимо, кожна людина має право подати заяву та декларацію та отримати чітку відповідь про результати їх розгляду. Окреме питання – недопущення черг, тому потрібно врегулювати свій режим роботи таким чином, щоб запобігти цьому явищу», – зазначила заступник міністра соціальної політики Лариса Попова.

  • 19 жовтня на позачерговому засіданні Кабмін затвердив зміни до постанови КМУ № 329 за програмою житлових субсидій. Так, з 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії до сукупного доходу сім'ї не враховуються сплачені аліменти і спеціальну бюджетну дотацію за вирощування молодняку великої рогатої худоби (в рік складає до 2 500 грн. за голову). Також субсидію на загальних підставах можуть отримати ті громадяни, у яких є заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску з вини роботодавця.
  • Право на допомогу від уряду мають і ті сім'ї, опалювальна площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку. Раніше цей норматив розраховувався виходячи з загальної площі житла.
  • У разі якщо у члена домогосподарства немає доходів внаслідок складних життєвих обставин (через хворобу, або у складі сім'ї є працездатні алко – або наркозалежні (при наявності довідки від лікаря), онкохворі (при наявності висновку ЛКК), комісія з питань призначення житлових субсидій вправі видати субсидію.
  • На понаднормову площу, але не більше 30% від норми, чиновники закриють очі за умови, що її власники отримують пенсію у зв'язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку або отримують пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям з інвалідністю.
  • Зміни також стосуються сплати обов'язкового платежу. З 1 жовтня 2018 р. коли вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов'язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Наприклад, якщо розмір обов'язкового платежу за певну послугу становить 200 грн. в місяць, але домогосподарство реально її використовувало тільки на 120 грн., сплаті підлягає фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.
To Top