ПОЛІТИКА

Є документи, які доводять, що Янукович прийшов до влади незаконно і не був легітимним президентом

Колишній заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак передав в Національне антикорупційне бюро масив документів, які свідчать, за його словами, про систему підкупів і фальсифікацію, яка супроводжувала прихід до влади угрупування колишнього президента країни Віктора Януковича.

Зокрема, він запевняє, що в його розпорядження потрапили оригінали документів, що підтверджують фальсифікації під час проведення виборів президента 2010 року.

"Ці документи детально розкривають механізм приходу Януковича до влади. На їх підставі можна довести, що Янукович прийшов до влади незаконно і не був легітимним президентом України. По суті, в 2010 році повторилася ситуація другого туру президентських виборів 2004 року. Просто якщо в 2004-му ті, хто вів Януковича до влади, діяли грубо і нахабно, то в 2010-му ставку зробили на більш витончені і приховані методи фальсифікації. Крім того, за документами простежується, що приходу Януковича до влади підіграв чинний на той час гарант Віктор Ющенко", – сказав Трепак.

Відомості, що потрапили в розпорядження колишнього начальника управління "К", охоплюють тривалий період, протягом якого формувалася корупційна система влади в Україні. Значна частина документів – виписки з журналу "чорної каси" Партії регіонів про незаконні виплати сотням посадових осіб різного рівня, розповів Трепак.

"Зазначена злочинна організація на хабарі та іншої підкуп витратила близько $2 млрд. Хабара в сумі $500 тис. або $1 млн були чи не нормою. Часто вони досягали 5, 8 і навіть 20 млн доларів. Зауважте, готівкою! Переважно це були одноразові виплати", але мало місце систематичне отримання хабарів, у деяких випадках воно тривало роками", – заявив Трепак, додавши, що окремо варто говорити про банківські перекази і інших безготівкових операціях угрупування Януковича з чиновниками.

За словами екс-заступник голови СБУ, багато з тих, хто сприяв узурпації влади Януковичем, досі інтегровані у вищі державні структури України. Трепак не став називати їх прізвищ, висловивши надію, що НАБУ зуміє провести ефективне розслідування.

Трепак написав заяву про звільнення з СБУ ще в листопаді 2015 року. Тоді він говорив, що головною причиною цього є неможливість ефективно боротися з корупцією, поки на чолі ГПУ перебував Віктор Шокін. Лише 14 квітня 2016 року на сайті президента з'явився указ про відставку Тропака. Зараз він знаходиться в розпорядженні СБУ.

To Top