Nissan Leaf перетворюється на кросовер – Автоновини

Японський автовиробник Nissan планує трансформувати свій електричний хетчбек Leaf в кросовер. Leaf стане першим з трьох нових електричних моделей, що випускатимуться для європейського ринку на заводі в Сандерленді, Англія. 

Згодом з’являться електричні аналоги для моделей Juke та Qashqai. Вони заплановані на 2025 та 2027 роки відповідно.

За інформацією від Automotive News Europe, наступна генерація Leaf буде представлена наприкінці наступного року. Щоправда, офіційна дата запуску поки що не оголошена. Nissan інвестує 423 мільйони фунтів стерлінгів (близько 545 мільйонів доларів) у модернізацію заводу для виробництва до 100 000 нових Leaf щорічно.

За даними Dataforce, продажі Leaf в Європі впали на 31% до 11 568 автомобілів. Запущений у 2010 році, Leaf був одним з перших у світі серійних електромобілів. З того часу ринок значно змінився, зросла конкуренція, особливо з появою нових моделей з Китаю.

Nissan планує уникнути прямої конкуренції між новим Leaf та моделями Juke та Qashqai, надаючи новому Leaf більш низький та витончений стиль. Дизайн нового Leaf буде нагадувати електричний кросовер Ariya з його аеродинамічним стилем, на відміну від більш кутастого стилю моделі X-Trail.

Nissan раніше натякав на зовнішній вигляд нового Leaf за допомогою концепту Chill-Out, описаного як “мобільна гавань”. Цей концепт має гладкий дизайн з вигином лінії даху, натхненним купе, та привабливими цифровими елементами спереду та ззаду, що включають ліхтарі. Концепт також оснащений системою повного приводу Nissan e-4ORCE.

Акумулятори для нового Leaf будуть поставлятися з нового заводу AESC, що належить китайській компанії Envision. За даними AESC, нова батарея “Gen5” (п’яте покоління) матиме на 30% більше енергії, ніж батарея поточного Leaf. Це збільшить пробіг автомобіля до 385 км, що дозволить конкурувати з такими моделями, як Volkswagen ID3. 

Під час запуску Leaf у 2010 році, високі витрати на батареї призвели до того, що Nissan спочатку не міг покрити матеріальні витрати на виробництво автомобіля.

Колишній генеральний директор Renault, Патрік Пелата, який у 1999 році керував плануванням продукції у Nissan, поділився з Automotive News Europe вартістю батареї. На початку 24 кВт·год батарея коштувала близько 8000-9000 доларів США, або 300-400 доларів за кВт·год. Він додав, що нині ціни знизилися до менш ніж 120 доларів США за кВт·год.

Автозапчастини до Nissan тут – https://exist.ua/uk/nissan-cars/

Источник

To Top