КУЛЬТУРА

У громаді на Хмельниччині побудують сонячну електростанцію за три мільйони гривень

Ділянку для будівництва СЕС виділили ще у 2021 роціДілянку для будівництва СЕС виділили ще у 2021 році. Фото: dzerkalo.media

Елекростанцію мають збудувати в короткі терміни.

Підприємство «Водоканал» Новоушицької громади оголосило торги на будівництво нової сонячної електростанції вартістю понад 3,6 мільйона гривень. Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

Мова йде про будівництво сонячної електростанції в межах села Каскада Кам’янець-Подільського району. Проєктну документацію замовили ще у 2021 році. Тоді ж депутати селищної ради виділили земельну ділянку для будівництва. Сонячна електростанція буде розташована на земельній ділянці площею 0,4 гектара по вулиці Козацькій. Цього року, проєкт оновили і ось тепер оголосили тендер.

Збудована електростанція матиме потужність 100 кВт. Планується також придбання обладнання, зокрема, інвертор та 240 сонячних панелей потужністю 545 Вт кожна. Також підрядник має виконати будівельні роботи, прокласти мережі, зробити заземлення тощо.

Планується, що роботи виконають до кінця 2023 року. Очікувана вартість 3 мільйони 678 тисяч гриивень.

Раніше сайт “Є ye.uaписав, що на даху вищого професійного училища №25 у Хмельницькому з’явилися сонячні панелі, а учні закладу отримали можливість долучитися до процесу їх встановлення.

Окрім того, з першого вересня наступного року в училищі планують готувати фахівців, які будуть в майбутньому встановлювати та обслуговувати сонячні електростанції.

To Top