Новини Франківська

Ні домашньому насиллю! Як і де рятуватися – Новини Івано-Франківська

Те, про що часто не говорять, а часом навіть не усвідомлюють, що потерпають від нього. Домашнє або гендерно зумовлене насильство досі мають місце в житті багатьох жінок та дівчат Івано-Франківської громади. На жаль, досить часто, терплячи тортури від близьких людей, жінки сидять вдома із цією проблемою, замість того, щоби поділитися з фахівцями та вивільнитись від таких стосунків. Одне з таких місць у Івано-Франківську, де радо вислухають та допоможуть, – простір «Вільна».  


«Я, як психологиня, намагаюсь робити більше заходів на розвантаження емоційне, на ресурсування жінок для того, щоби, виходячи з нашого простору, вони відчували внутрішнє наповнення, ресурс для того, щоби бути активними та щасливими. Ми перебуваємо у постійному стресі. Не завжди всі це розуміють, не завжди всі це усвідомлюють. От коли ми безпосередньо починаємо працювати з жінками, коли вони розслабляються, ми через якісь метафоричні карти, через якісь проективні методики можемо піднімати оце все», – розповідає психологиня простору «Вільна» Лілія Борисова.

У просторі «Вільна» дівчат та жінок залучають до творчих майстер-класів, екскурсій, освітніх програм – вивчення іноземних мов, фізичних активностей – занять йогою, фітнесом, зумбою. Працюють із жінками, які перебувають у складних життєвих обставинах, і постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства. Також паралельно тут працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. Вони виїжджають на виклики разом із поліцією, соцслужбами та відділом у справах дітей туди, де вчиняються насильницькі дії, а дітям і жінками необхідна психологічна підтримка. З початком повномасштабного вторгнення викликів побільшало, адже, за словами фахівців, люди насправді живуть у постійному стресі.


«Останнім часом почастішали такі випадки, коли старенькі батьки і діти з наркотичною залежністю, з алкозалежністю або з психічними розладами вчиняють домашнє насильство відносно своїх батьків. Є також випадки, коли військовослужбовці повертаються у відпустку і десь не витримують цього стресу, не мають ще тієї адаптації, і жінки ще не знають, як поводити себе з чоловіками, тому теж виникають конфлікти із такими наслідками як домашнє насильство»,  – розповідає психологиня мобільної бригади соціально-психологічної допомоги Івано-Франківська Вікторія Їдковська.

Обговорити ці та інші проблеми менторки та наставниці простору «Вільна» запросили Івано-Франківського міського голову Руслана Марцінківа. Його, як очільника громади, просять допомогти розширити простір, адже кількість дівчат та жінок, які потребують допомоги, збільшується. А зараз організація діє спільно з мобільними бригадами психологічної допомоги. 


«Простір «Вільна» є дуже важливим для місцевого населення, для ВПО. Тому ми би хотіли і надалі продовжувати нашу роботу, але для цього ми маємо потребу в приміщенні. Приміщення має мати близько 100 квадратних метрів, це в доброму варіанті, три кімнати. Ми готові зробити там ремонт, тобто повністю обладнати, створити затишну атмосферу і всі необхідні умови для того, щоби наші відвідувачки приходили і почували себе там комфортно і були забезпечені всім необхідним», – каже менеджерка простору «Вільна» Анна Сухар.

Якщо ще на початку року до простору «Вільна» зверталися щомісяця близько 600 відвідувачок, то зараз тут шукають психологічної підтримки майже півтори тисячі дівчат та жінок на місяць. Щоби покращити та надати можливість ефективно працювати з тими, хто опинився у складній життєвій ситуації або став жертвою домашнього чи гендерно зумовленого насильства, громада готова посприяти розширенню безпечного простору. 


 «Дуже важливо, що зараз в час війни працює наш громадський сектор. Ми співпрацюємо і з нашими соціальними службами. І дуже важливо, щоби такі речі підтримувалися. Також мобільні бригади тут працюють з проблемою насильства. Завдяки цим організаціям нам вдалося зробити притулок для жінок та чоловіків, які піддаються насильству. Тому важливо, щоби ми знаходили спільні точки дотику і допомагали людям в першу чергу допомагали в цей непростий час і підприємництву, і різні курси, і різні психологічні тренінги, тому дякуємо, що є така організація і така співпраця. Плануємо знайти додаткове приміщення для цієї роботи», – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Простір «Вільна» – це проєкт, що реалізовується фондом ООН у галузі народонаселення. Це середовище для жінок, де створені умови для їх творчості, розвитку та підтримки.

Ні домашньому насиллю! Як і де рятуватися

 

To Top