ПОЛІТИКА

Трамп націлився на велику ядерну угоду з Росією та Китаєм

Posted on

Президент США виступив за нову угоду про відмову від ядерних озброєнь.

Президент США Дональд Трамп виступив за новою всеосяжною угодою про відмову від ядерних озброєнь з обов'язковою участю не тільки Росії, але і Китаю.

«Ми всі повинні позбавитися від ядерних озброєнь», — заявив Трамп, коментуючи телеканал Fox News зустріч президента Росії Володимира Путіна і північнокорейського лідера Кім Чен Ина у Владивостоці.

«Ми хочемо позбутися ядерної зброї, ми всі повинні. Росія повинна позбавитися від нього, Китай повинен позбавитися від нього», — підкреслив президент США.

Газета The Washington Post і телеканал CNN повідомили з посиланням на джерела в Білому домі, що Трамп доручив своїм співробітникам провести підготовку до укладання тристоронньої угоди з Росією і Китаєм про контроль над ядерним озброєнням. Метою президента, на думку журналістів, є не тільки відновлення з Росією колишніх угод у цій сфері на більш вигідних для США умовах, але й залучення в ці угоди Китаю, чий ядерний арсенал значно збільшився за останні роки.

Оскільки робота над тристоронньою угодою знаходиться на початковій стадії, американська преса висловлює сумніви, що президенту вдасться укласти цю угоду з Москвою і Пекіном до кінця свого президентського терміну, хоча Трамп напевно висуне свою кандидатуру і на другий. У разі успіху це б стало видатним досягненням для Трампа, який відкрито називає витрати сотень мільярдів доларів на виробництво ядерної зброї всіма трьома країнами позбавленими здорового глузду.

Нагадаємо, військова доктрина США передбачає право Вашингтона завдавати превентивні ядерні удари у відповідь на неядерний напад. Спроби деяких конгресменів переглянути це положення на тлі зростання нестабільності у світі закінчилися невдачею.

Тиждень тому з'ясувалося, що влада США відповіли мовчанням на ініціативу Москви прийняти на вищому рівні спільну заяву щодо недопущення ядерної війни та зміцнення стратегічної стабільності. Як з'ясували ЗМІ, таку пропозицію було озвучено американській стороні ще в жовтні 2018 року. У ньому говорилося, що в ядерній війні не може бути переможців і вона ніколи не повинна бути розв'язана.

В останні місяці в Пентагоні прискорено готують до випробувань два типи ракет з дальністю польоту до тисячі та чотирьох тисяч кілометрів, які протягом більш ніж тридцяти років були заборонені Договором про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. Раніше Росія і США тимчасово зупинити дотримання договору із-за взаємних звинувачень у недотриманні його умов.

Вашингтон неодноразово давав зрозуміти, що може укласти нову угоду натомість, тільки якщо в ньому візьмуть участь нові ядерні держави, включаючи Китай, а Росія дозволить американським експертам безперешкодно проводити перевірки заради «безпеки США і їх партнерів».

ПОПУЛЯРНІ

Exit mobile version