Новини Франківська

В Івано-Франківській громаді з’явився дубовий гай Новини Івано-Франківська

В пам’ять про полеглих Героїв. В Івано-Франківській громаді з’явився дубовий гай. 163 дерева породи червоний дуб висадили у селі Вовчинець. Алею вирішили створити з ініціативи родин загиблих захисників. 

 «Ми хотіли зазеленити якусь територію, щоб люди бачили цю міць, і щоб воно на роки залишалося і нагадувало людям, якою гіркою ціною нам дістається мир. Ми запросили родини, які з 2014 року відчувають цей біль, які знають, що таке війна і знають, що таке втрата. Зараз тут ми дякуємо кожній родині, яка долучилася», – каже дружина загиблого захисника Сергія Батюка Галина. 

Влада відгукнулась на пропозицію: ідею підтримала, підготувала і розчистила територію та долучилась до саджання також. 

«Це була ініціатива родин загиблих, які звернулися до міського голови, щоб увіковічнити пам’ять і посадити такі символічні дерева. Були різні ідеї: посадити пам’ятні дерева, але, на жаль, війна ще триває і ми не можемо знати скільки Героїв віддадуть свої життя. Тому вирішили зробити такий символічний дубовий гай. Місце ми підготували, почистили від зарослів, які тут були», – відзначає заступник міського голови, директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак. 

Алея присвячена воїнам, які захищаючи нашу землю, віддали найдорожче – життя. Рідні полеглих Героїв переконують, ця алея не просто вплине на довкілля, але й символізуватиме силу й незламність українського війська.

«Сьогодні в такий символічний день пам’яті про захисників України, полеглих і тих, хто зараз воює за волю України, висаджуємо дуби. Про мужність, про бойових характер наших любимих батьків, синів, і в моєму випадку – чоловік мій загинув в зоні бойових дій під Бахмутом. Висадили ми кожен символічне дерево. Це пам’ять, яка буде зберігатися роками. Це дуже символічне місце тому, що мій чоловік тут побудував будинок в цьому районі, але не встиг пожити там», – відзначає Олена Кутова, бойовий медик батальйону Донбас-Україна.

Долучився до висадки дерев і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків особисто. Очільник міста відзначає: вшановувати пам’ять всіх, хто віддав своє життя за Українську Державу – святий обов’язок кожного. 

«Сьогодні символічна акція. Це ініціатива наших родин. Місто підтримало. Висадили алею дубів, алею пам’яті. Ці дуби символізують силу духу наших захисників. На жаль, ці дуби будуть символізувати пам’ять про Героїв, які віддали свої життя. Ці дуби символізують силу, що ми переможемо, але завдяки великій ціні наших хлопців і дівчат, які віддали свої життя. Я дуже вдячний рідним, які ініціювали цей захід і тут, на Вовчинецькій землі, буде створений новий парк. Дякую і низький уклін рідним наших Героїв», – каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. 

Згодом міська влада планує тут облаштувати громадський простір, облагородити територію: зробити лавочки та освітлення. Аби кожен, хто прийде відвідати алею захисників міг тут провести час і щоб цей дубовий скверик наповнювався життям. Бо Герої загинули, захищаючи нас, але пам’ять про них буде жити.

В Івано-Франківській громаді з’явився дубовий гай

 

 

To Top