ПОЛІТИКА

Українські заробітчани зможуть проголосувати в Польщі

Виборчі дільниці відкриють у 4-х містах.

Близько мільйона українців, які виїхали на заробітки в Польщу не позбавлені права голосу на президентських і парламентських виборах 2019 року. Втім, це не означає, що опустити бюлетень в урну їм буде так само просто, як на батьківщині. Щоб відвідування виборчої дільниці не виявилося марною тратою часу, трудовим мігрантам слід заздалегідь підготуватися, інформує Ukr.Media.

Насамперед слід пам'ятати, що право голосу залишається в українця незалежно від того, на яких підставах той перебуває за кордоном: будь то карта поляка, робоча, освітня віза або біометричний паспорт. По-друге, проголосувати можуть навіть ті громадяни України, які не стоять на консульському обліку.

Для того, щоб українець, який проживає у Польщі міг проголосувати, необхідно :

 • Бути включеним до списку виборців на дільниці на території Польщі.
 • Особисто прибути туди в день голосування.
 • Мати при собі документ, що підтверджує громадянство України (закордонний, службовий або дипломатичний паспорт України).

Потрапити в список виборців можна в будь-який зручний час, звернувшись особисто або надіславши поштою документи у відповідну дипломатичну установу, а також – безпосередньо під час виборчого процесу. Не пізніше п'яти днів до голосування рекомендується подати відповідну заяву в разі помилок або невнесення до списку виборців.

Кожен українець, який проживає в Польщі, зможе проголосувати за наступними адресами:

 • Варшава (ділянка №900069) – Посольство України у Варшаві, вул. Ал. Шуха,7, 00-580. Межі дільниці: Мазовецьке, Лодзьке, Велькопольське і Любуське воєводства.
 • Гданськ (ділянка №900070) – Приміщення консульства України в Гданську, вул. Бернарда Хшановскего, 60-а, 80-278. Межі дільниці: Західнопоморське, Поморське, Куявсько-Поморське, Вармінсько-Мазурське воєводства.
 • Краків (ділянка №900071) – Генеральне консульство України в Кракові, вул. Беліни Пражмовськего, 4, 31-066. Межі дільниці: Сілезьке, Опільське, Свентокшицьке і Малопольське воєводства.
 • Люблін (ділянка №900072) – Приміщення Генерального консульства України в Любліні, вул. 3 Мая, 14, 20-078. Межі дільниці: Люблінське, Подляшське, Підкарпатське.
 • Click to comment

  You must be logged in to post a comment Login

  Leave a Reply

  To Top