ПОЛІТИКА

План Порошенко з перетину українськими моряками керченської протоки обернувся для України поверненням Росії в ПАРЄ

Меркель та Макрон обміняли українських моряків на повернення РФ в ПАРЄ.

У західних партнерів ще до приходу на пост президента України Володимира Зеленського існував непублічний план, за яким звільнення захоплених українських моряків і повернення кораблів повинно було бути частиною більш широкої домовленості Заходу і Росії. І не важливо, що Росія мала звільнити моряків за рішенням Трибуналу — за виконання цього рішення Росія виторгувала поступки від Заходу, пише «Європейська правда», інформує Ukr.Media.

За цим планом, Захід повертає повноваження російської делегації в ПАРЄ без жодних, навіть найменших винятків. Росія в свою чергу знаходить схему звільнення українських моряків і допускає до Криму моніторингову місію Ради Європи. Також відновлює платежі в бюджет РЄ.

Зеленський був чесним на брифінгу в четвер, говорячи про те, що рішення про повернення Росії в ПАРЄ було прийнято Заходом ще до його приходу на посаду.

За даними ЕП, сигнали про такий пакет надходили українським дипломатам ще наприкінці президентства Петра Порошенка, але як «ультиматум», тобто «пропозиції, від якої не можна відмовитися».

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон озвучили цю «пропозицію» українській стороні тільки зараз, під час візитів Зеленського в Париж і Берлін, однак згоди президента України на цю угоду вони не отримали.

«Нам продають те, про що вони вже домовилися з Росією», — зауважив тоді один зі співрозмовників видання, інформований про хід переговорів.

Україна не погодилася з безумовним поверненням росіян в ПАРЄ і, за даними ЕП, не планує це терпіти. Однак на Банковій вирішили все ж використовувати елемент «чужого» плану зі звільнення моряків, пише автор статті.

Ще одним побічним підтвердженням того, що це — все ж домовленість, а не збіг позицій, стали дії Росії після рішення ПАРЄ про зняття санкцій.

«Саме так з'явилася нота Росії з пропозицією про звільнення моряків. Звичайно ж, за російським сценарієм. Росія направила цей документ до Києва у вівторок ввечері, тобто через день після першого рішення ПАРЄ щодо санкцій і за день до другого голосування, яке повинно було остаточно підтвердити повноваження росіян без всяких обмежень. Це логічно — коли сторони не довіряють один одному, то доводиться рухатися маленькими кроками, щоб ніхто не «кинув» іншого», — йдеться в статті.

І, до речі, Зеленський дійсно заздалегідь не знав про появу такої ноти. Навряд чи Берлін і Париж, погоджуючи з росіянами цю пакетну домовленість, промовляли юридичні деталі того, як Росія планує випускати військовополонених. Але саме в деталях були заховані проблеми, зазначає автор статті.

Нагадаємо, 27 червня президент України Володимир Зеленський звинуватив главу МЗС у тому, що він не погодив з ним позицію України, відповідаючи на ноту МЗС РФ. Зеленський додав, що такі дії Павла Клімкіна ставлять під загрозу звільнення полонених моряків.

To Top