ПОЛІТИКА

Європейський інвестбанк виділив для українського бізнесу €1,5 млрд

Муніципальні програми стали одним з пріоритетів європейських інституцій.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) направив на розвиток малого та середнього бізнесу в Україні €1,5 млрд і планує продовжувати діяльність з фінансування цього напрямку. Про це заявив глава ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон під час свого візиту в Харків. Крім цього, ЄІБ вже виділив Харкову кредит у розмірі €21 млн на створення єдиного міського Ситуаційного центру безпечного руху, інформує Ukr.Media.

«Харків активно працює в напрямку безпеки руху і хоче розвиватися в цьому напрямку. Я переконався, що кредит, який ми надамо місту, буде ефективно використаний», – зазначив де Загон.

У міськраді зазначили, що у функції новоствореного центру будуть входити:

  • управління світлофорними об'єктами;
  • управління дорожніми знаками;
  • контроль і оптимізація дорожнього руху на магістралях міста;
  • взаємодія та обмін даними з поліцією та іншими оперативними службами.

«На даний момент до системи управління рухом підключена тільки частина світлофорів міста. Ефективність роботи центру вже підтверджена. Завдяки йому ми можемо оперативно реагувати на будь-яку аварійну ситуацію, змінювати режим роботи світлофорів та інше», – заявив заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури міста Євгеній Водовозов.

Жан-Ерік де Загон також зазначив, що Європейський інвестиційний банк спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку фінансує будівництво третьої черги Харківського метрополітену, в тому числі двох нових станцій «Державінська» і «Одеська», будівництво електродепо на станції метро «Перемога» і закупівлю вагонів для рухомого складу. На цей проект інвестор виділить місту €160 млн.

Муніципальні програми стали одним з пріоритетів європейських інституцій в Україні в 2019 році. Раніше Європейський банк реконструкції і розвитку запустив проект «Зелені міста»: першим підключив до нього Львів, другим – Київ. У столиці кредити планують направити на фінансування метрополітену та комунального підприємства «Київтеплоенерго».

Європейський інвестиційний банк створювався 61 рік тому для фінансування відсталих європейських регіонів. За його рахунок надавалися пільгові довгострокові кредити на модернізацію підприємств, відновлення міської інфраструктури і т.п. В найбільш різних галузях: транспорт, енергетика, телекомунікації. Капітал ЄІБ формують європейські країни-члени, і зараз він становить €232 млрд. Це десь п'ять річних бюджетів України.

To Top