Новини Франківська

Анотаційні дошки загиблим у російсько-українській війні Героям – Миколі Калиничу та Андрію Пилипонюку – Новини Івано-Франківська

Анотаційні дошки загиблим у російсько-українській війні Героям – Миколі Калиничу та Андрію Пилипонюку встановили на фасаді їх навчального закладу. Пам’ятні знали відкрили та освятили на стіні Вищого художнього професійного училища №3. Микола Калинич тут здобував професію столяра, а 23-річний Андрій Пилипонюк навчався різьбі по дереву та бересту. Талановиті та надзвичайно творчі. Обидва захисники з багатодітних родин. Молодша сестра Андрія розповідає, для молодших братів та сестер він став прикладом зі сталевим характером. 


«Не вірилося до останнього, поки не привезли його. Він був дуже хоробрим, сильним, справедливим. Завжди захищав і був завжди для нас. Він навчив нас дуже багато чого. Навчив бути сильними. Будучи на війні, не ми його заспокоювали, а він нас. Ніколи не казав, що там тяжко, чи ще щось. Він казав, що все буде добре, він справиться і війна закінчиться», – розповідає сестра загиблого Андрія Пилипонюка Діана Пилипонюк.

Після закінчення училища у 2020-му році Андрія призвали до армії. Навесні 2022 року хлопець мав повернутися додому, але тоді вже почалась повномасштабна війна. І він разом із товаришами по службі стали на захист країни. Загинув Андрій Пилипонюк у день перших роковин початку повномасштабної війни – 24 лютого 2023 року під час штурму ворожих позицій в Мар’їнці.


«Ми познайомилися ще під час строкової служби. Був веселим, позитивним. Завжди підтримував у скрутну хвилину. А потім ми пішли воювати разом з ним. Спочатку казав, що буде весело, а потім ми багато через що пройшли і його вогник став потухати», – розповідає побратим загиблого Андрія Пилипонюка Дмитро Сюрмаченко.

Заступник командира бойової машини Микола Калинич отримавши освіту столяра, певний час працював за кордоном. Після повернення до України і до моменту військової мобілізації працював автослюсарем. Із майбутньою дружиною Тетяною познайомились через мережу Інтернет і прожили 7 років щасливого подружнього життя. Допоки не почалася війна. У квітні 2022 року Микола став на захист України. 


«Важко говорити за таку людину, коли ти розумієш, що його нема. Ти відпустити не можеш. Важко прийняти, що війна забирає найкращих. Але знаю, що заради мене і заради тих, кого любив, він і пішов. Я знаю, що він з неба оберігає мене тут і дає мені на це сили. Що є багато речей, які я повинна зробити в пам’ять про нього», – каже дружина загиблого Героя Миколи Калинича Тетяна Калинич.

Загинув Микола Калинич 15 лютого 2023 року під час виконання бойового завдання на Бахмутському напрямку. Нагороджений орденом «За мужність та звитягу». У загиблого Воїна залишились дружина та батьки. Пам’ятати про кожного полеглого за Україну захисника – обов’язок нашої громади, каже очільник Руслан Марцінків.


«Ми повинні докласти максимум зусиль, щоби пам’ять про наших Героїв: про Андрія, про Миколу і про інших Героїв була завжди в анотаційних дошках, Алеях Героїв, в книгах, у фільмах, в різних заходах пам’яті для того, щоби вшанувати наших українських Героїв», – звернувся до всіх присутніх Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Анотаційні дошки загиблим у російсько-українській війні Героям - Миколі Калиничу та Андрію Пилипонюку

 

To Top