Новини Франківська

Івано-Франківськ відзначив День Героїв – Новини Івано-Франківська

І попри те, що в Україні це свято досі не визнано на офіційному рівні, у нашому місті вже багато років поспіль франківці вшановують тих, хто боровся за нашу незалежність. 

Цього року відзначення Дня Героїв розпочалося із панахиди за загиблими у російсько-українській війні у Меморіальному сквері. Там міський голова Руслан Марцінків та народна депутатка Оксана Савчук поклали квіти до могил вояків, які боролися і загинули за Україну. Вшанували Героїв початку 20-го столітті та захисників сьогодення. Потому відвідали міське кладовище, що у Чукалівці. Там, на Алеї Героїв поховано майже сотня захисників Івано-Франківської громади. 

«Мій чоловік був Героєм. Він був Героєм як чоловік, як воїн, героєм як мій коханий чоловік, героєм як тато і героєм як син. І всі наші воїни, які зараз воюють, які полягли, вони всі варті звання Героїв. Великий подвиг вони роблять для цілої-цілої України», – впевнена дружина загиблого франківця Віталія Кадола Юліана Кадол. 

Згадали кожного загиблого поіменно та нагородили тих, хто вижив у цій війні. Біля погруддя полководця Євгена Коновальця традиційно зібрались міська влада, представники націоналістичних організацій, родичі загиблих та поранені військовослужбовці. Доброволець Роман Зорій два місяці тому отримав тяжке поранення на Луганщині. Сьогодні з рук голови Руслана Марцінківа захисник отримав міську відзнаку «За честь і звитягу». Присвятив її своїм побратимам, які загинули у боях за Україну. 

«Цією відзнакою я хочу подякувати тим хлопцям, які були зі мною, і яких зараз з нами немає. Це їх також відзнака. Це не тільки моя. І ми вистоїмо до перемоги, до кінця. Україна буде вільною! Слава Україні!», – відзначає старший сержант НГУ Роман Зорій.

Цей день повинен бути визнаним на державному рівні, наголосив у своєму виступі міський голова Руслан Марцінків. Також він додав, що Герої, на подвигах та розповідях яких виросли сучасні захисники також мають бути офіційно визнаними Героями України. Бо саме Степану Бандері, Євгену Коновальцю та Роману Шухевичу ми завдячуємо нашим сьогодні, а сучасним Героям – за наше завтра.  

«Цей день повинен бути Державним святом. Він об’єднує всіх. Всіх Героїв, тих, хто зі зброєю в руках захищав Україну, захищає Україну і буде захищати. Тому всі, хто віддав свої життя, своє здоров’я на цій війні – Герої! Тому це має бути державним святом, на державному рівні. День Героїв має відзначатися не тільки в тих регіонах, де традиційно відзначалося, на Заході нашої держави, а по всій Україні. Тому ми сьогодні відслужили панахиду, подякували нашим військовим через відзнаки «За честь і звитягу» від нашої Франківської громади. І важливо, що згадали всіх наших Героїв, які віддали свої життя у російсько-українській війні», –  впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

І вже наступного року, сподівається очільник Івано-Франківська, День усіх Героїв України офіційно відзначатимуть у всій нашій державі, у тому числі і у звільнених Донецькій, Луганській областях та Криму. 

Івано-Франківськ відзначив День Героїв

 

To Top