ПОЛІТИКА

Названі основні причини, чому інвестори обходять Україну стороною

Dragon Capital і Європейська Бізнес Асоціація опитали на цю тему підприємців.

Широкомасштабна корупція і відсутність довіри до судової системи третій рік поспіль перешкоджають приходу інвесторів до України. Про це свідчать результати опитування, проведеного інвесткомпанією Dragon Capital і Європейською бізнес асоціацією (ЄБА), інформує Ukr.Media.

Як повідомляється, на третє місце серед найголовніших причин вийшла нестабільна валюта та фінансова система на тлі погіршення ставлення міжнародних інвесторів до країн, що розвиваються. Фактор монополізації влади олігархами і конфлікту інтересів між політиками і бізнесом змістився на четверте місце. На п'ятому місці – військовий конфлікт з Росією.

  • Протягом січня по червень 2018 року до України надійшло 1,259 млрд доларів інвестицій. З цієї суми 436 мільйонів доларів надійшли від інвесторів з Росії, що становить 34,6% від загального обсягу.
  • Повідомляється, що на другому місці за інвестиціями в Україні знаходиться Кіпр, який вклав 219 мільйонів доларів, на третьому місці Нідерланди з 207,7 мільйонів доларів.
  • Австрія інвестувала до України 58,7 мільйонів доларів. З Польші – 54,1 мільйонів доларів, Франції – 46,9 мільйонів доларів і 43,4 мільйонів доларів з Великобританії.
  • Крім цього, було відзначено, що 59,6% (750 мільйонів доларів) інвестицій спрямовано у фінансову та страхову діяльність, 9,6% – в оптову і роздрібну торгівлю, 8,2% – у промисловість, інформації і телекомунікації 7,9%.
To Top