КУЛЬТУРА

Як за 5 років та 2 мільярди гривень у Хмельницькому оновлять теплокомуненерго

Цього року для міста придбають ще одну когенераційну установкуЦього року для міста придбають ще одну когенераційну установку. Фото: з фейсбуку Олександра Симчишина

Програма розрахована на п’ять років.

На модернізацію, зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів та покращення якості надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води у Хмельницькому планують витратити майже 2,5 мільярда гривень до кінця 2027 року.

Про це йдеться у програмі підтримки і розвитку міського комунального господарства «Хмельницьктеплокомуненерго» на 2023-2027 роки, яку прийняли депутати міськради.

Однак, майже половина запланованих коштів у сумі 1,148 мільярда гривень – це компенсація різниці у тарифах за рахунок державного бюджету.

Також понад мільярд коштів на п’ять років запланували виділити з бюджету Хмельницької громади. Але з цієї суми півмільярда гривень мають бути направлені на забезпечення діяльності з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії.

На капітальний ремонт теплових мереж із заміною на попередньо ізольовані труби запланували 104,9 мільйона гривень. Крім того, на капітальний ремонт тепломереж за конкретними адресами у 2023 році запланували 14,78 мільйона гривень. Роботи будуть проводити за адресами: вулиця Кам’янецька, 63; вулиця Молодіжна,7; вулиця Ольжича,1; проспект Миру 51/2; вулиця Бандери,8; вулиця Інститутська, 20/2; вулиця Трембовецької, 3; вулиця Зарічанська, 6/5.

Також за кошти міського бюджету протягом п’яти років планують витрати 74 мільйони гривень на придбання насосів з метою підготовки об’єктів підприємства до опалювального сезону. Мова йде про заміну застарілих насосів на нові більш економічні сучасні аналоги з кращими технічними характеристиками.

73,285 мільйона гривень запланували на придбання нової спеціалізованої техніки. Зокрема, чотири вантажних автомобілів-самоскидів, один екскаватор-навантажувач, один фронтальний мінінавантажувач, один гусеничний мініекскаватор, п’ять аварійних електромобілів для обслуговування внутрішньобудинкової системи, один автокран та чотири аварійні ремонтні майстерні.

У 2024 році планується будівництво твердопаливної котельні по вулиці Шухевича, 8/1-Г потужністю 5 МВт. Вартість робіт оцінили у 30 мільйонів гривень. Ще 16,5 мільйонів гривень хочуть витратити на ремонт когенераційних установок. В планах підприємства також використання сонячної енергетики.

У 2025-2026 роках планується будівництво сонячної електростанції потужністю до 1 МВт на території котельні по вулиці Майборського, 5. Проєктна вартість робіт 50 мільйонів гривень. Ще комунальники прописали будівництво шести сонячних електростанцій на дахах котелень та будівель підприємств.

На встановлення лічильників гарячої води на вводах в житлові будинки планується направити 44 мільйони гривень. Ця робота почнеться з 2024 року.

Окрім бюджетних коштів, «Хмельницьктеплокомуненерго» буде витрачати й власні кошти підприємства. Протягом п’яти років сума має скласти 223,4 мільйона гривень, з яких 79,7 мільйона гривень підуть на капітальний ремонт теплових мереж із заміною на попередньо ізольовані трубопроводи. 11,7 мільйона гривень коштів підприємства направлять на встановлення когенераційної установки ДвГ1А-500 потужністю 500 кВт в котельні за адресою: вулиця Тернопільська, 14/3, а також 22,5 мільйона гривень на ремонт когенераційних установок.

Інвестиційна програма підприємства на п’ять років пропонується на суму 44,7 мільйона гривень. Так, цього року планується капітальний ремонт теплової мережі із заміною на попередньо ізольовані труби за адресами: вулиця Героїв Майдану, 8; вулиця Озерна, 14 та вулиця Сковороди, 14. Є в планах і капітальний ремонт котлів ТВГ-8М із заміною конвективної частини в котельні по вулиці. Міхновського, 10/1 та заміна пальників та комплексу автоматики котлів ТВГ-8М в котельні за адресою: вулиця Тернопільська, 14/3.

To Top