ПОЛІТИКА

Україна по максимуму заповнює газосховища природним газом

У Зеленського готуються зимувати без транзиту газу з РФ.

Україна максимально заповнює свої підземні сховища природного газу, готуючись пройти зиму без транзиту російського палива. Про це заявив представник президента у Кабінеті міністрів Андрій Герус, інформує Ukr.Media.

«Якщо ви готові до найгіршого сценарію, то він, швидше за все, не відбудеться. Тому готуємося, щоб мати максимально повні газосховища і за рахунок цього ресурсу пройти зиму без транзиту», — сказав він.

За словами Геруса, в ПСГ зараз закачують газ, що надходить по реверсу з країн Східної Європи, а також від приватних трейдерів. За даними компанії «Укртрансгаз», ПСГ країни зараз заповнені на 50%, в них знаходиться 15,5 млрд кубометрів. Раніше в «Нафтогазі» заявляли, що для проходження зими у разі припинення транзиту Україна повинна закачати в сховища 20 млрд кубометрів.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що Росія запропонувала Україні продовжити на рік чинний контракт на транзит газу, який закінчується 31 грудня 2019 року. Водночас, за даними агентства Reuters, Україна сподівається на довгострокову угоду на 10 років, але це не вигідно для Росії, яку влаштує операція на один рік, щоб можна було наростити потужності та запустити газопроводи «Північний потік — 2» і «Турецький потік».

To Top