Новини Берегово

“Діти війни в артбомбосховищі палацу графа Бетлена” (ФОТО, ВІДЕО)

“Діти війни в артбомбосховищі палацу графа Бетлена” (ФОТО, ВІДЕО)

14/05/2023


Перегляди
417


Коментарі
0

Театральна вистава пройшла у волонтерському центрі

Як і анонсував наш сайт, у неділю в Берегові пройшла вистава "Діти війни". Враженнями від дійства ділиться наш дописувач, волонтер і активний громадянин, Володимир Федишин:

"Все ще під враженням вистави. Як і всі інші не очікував, що вистава «Діти війни» буде такою потужною та професійною. Гадав, що це черговий аматорський колектив, який треба підтримати хоча б за те, що він наш, то єсть відповідає поглядам та цілям патріотично налаштованої частки українського суспільства.

Так, те що ми побачили, відповідає всім позиціям сучасної свідомої частки населення України. Але виявилось, що не тільки відповідає, але й веде за собою, змушує відчувати те що лежить у глибині серця, посилює у тисячі разів наше емоціональне відчуття трагічності війни.

Якщо повернутися до сухих фактів, то треба сказати, що вистава відбулася у артбомбосховищі, у яке перетворили звичайний середньовічний підвал волонтери ГО «Кожен може допомогти». Перед доволі відбірною аудиторією виступав колектив під промовистою назвою «-16». Ми побачили вісьмох артистів віком до 16 років – чотирьох дівчаток та чотирьох хлопців, а також керівника та безумовного лідера колективу пані Оксану. І вони показали високу майстерність виконання, яка просто контрастувала з невеликим терміном підготовки вистави. Ми побачили та відчули історії від яких стискалося серце та виступали сльози. Це було так талановито, що навіть на межі того, що може витримати людина. І це відчула пані Оксана – Ксенія Соколюк, яка потім перепрошувала за цю емоційність, за те що ми відчули, що таке справжнє горе та страждання. Це було дещо дивно чути, що людина, митець, просить вибачення за надто яскравий вираз та силу свого мистецтва.

В прикінцевій частині своєї вистави молоді артисти та їх керівниця спробували «загладити» виникле у глядачів трагедійне відчуття. Фінал вистави був присвячений дітям – героям, які разом з дорослими сміливо боролися проти російських загарбників.

Так що ми всі – присутні, артисти та глядачі, залишились в оптимістичному очікуванні Перемоги. І нам, разом з молодим артистичним колективом «-16», можна простити цей можливо не дуже доречний оптимізм. Ми робимо, якщо не все, то дуже багато для того, щоб наблизити Перемогу. Тут потрібно додати, що у Косові, крім артистичної художньої діяльності, пані Оксана та інші місцеві волонтери в центрі «Прихисток душі» організували виробництво спеціальних продуктів для воїнів ЗСУ, а також плетіння маскувальних сіток.

Тож залишається подякувати молодим артистам – Івану, двом Олександрам, Юлії (вибачте мені, що не всіх запам’ятав) та пані Оксані за чудовий спектакль. Також велика подяка організаторам заходу: Дмитру Кобринському, Володимиру Кенийзу та Тетяні Вовкунович. Разом ми сила, яку не переможе ніяка варварська орда. І головне, ми маємо молодь, яка після війни не злякається труднощів по будівництву економічно квітучої та демократичної України."

діти1.jpg

діти2.jpg

діти4.jpg

діти3.jpg

діти5.jpg

діти6.jpg

діти7.jpg

To Top