Новини Берегово

Берегівчани обурились несподіваним перенесенням Меморіалу Героїв

Берегівчани обурились несподіваним перенесенням Меморіалу Героїв

22/05/2023


Перегляди
38


Коментарі
0

і вимагають у міської влади громадських слухань з цього питання

Інформація про те, що заплановане незадовго до початку повномасштабної війни облаштування Меморіалу Героям у Берегові тепер відбудеться у на новому місці, і роботи вже почалися – перенесенням туди символічного каменю, демонтованого з місця у стіни перед входом до базару, викликало жваву реакцію у берегівчан. Когось обурила зміна локації (більшість коментаторів новини у соцмережах вважає, що Меморіалу місце в центрі Берегова), хтось не згоден із самою кулуарністю рішення, без консультацій з громадськістю. У зв’язку з чим у місцевих соцмережах з’явилося кілька звернень.

Beregovo.Today публікує два найрезонансніші з них.

Перше – відомого адвоката, кандидата на посаду очільника тергромади, Едуарда Пуканича:

"Берегівська міська рада демонтувала в центрі міста Меморіал Героїв Небесної Сотні та загиблих за Україну воїнів, перемістивши його подалі від центру міста – до Учбово-спортивної бази "Закарпаття". Я не хочу вдаватися до емоцій і нагадувати, що саме і лише завдяки таким Героям України, на чию честь був встановлений вказаний Меморіал, наша Україна досі існує і є незалежною і суверенною державою, це виключно їхня, а не місцевої влади і депутатів заслуга, що берегівчани не відчувають на собі всі ті жахіття війни, які пережили мільйони українців, я зараз про інше – чому міська рада, яка знайшла місце у центрі нашого міста для пам’ятників видатним іноземцям, не знайшла місце для пам’ятника Героям України? Невже у центральному парку нашого міста не знайдеться місце для такого пам’ятника, щоб мешканці і гості нашого міста щодня бачили і пам’ятали тих, хто віддав своє життя за те, щоб ми жили у своїй незалежній Україні? Невже місцева влада і місцеві депутати вважають, що пам’ятникам видатним угорським діячам місце в центрі нашого міста, а нашим Героям України (в тому числі і загиблим у війні представникам нашої громади) – ні? Вам не соромно? Ви – що геть …?

Я не хочу вдаватися у політику, але все це виглядає так наче комусь дуже заважають українські пам’ятники в центрі нашого міста. Де депутати Берегівської територіальної громади і Закарпатської обласної ради? Де активісти і журналісти? Чи вас усіх усе влаштовує – ви вважаєте, що це правильне рішення місцевої влади? Мені хочеться вірити, що це просто якесь прикре непорозуміння – якесь поспішне рішення керівництва Берегівської міської ради, яке виправить цю ситуацію і поверне Меморіал Героїв Небесної Сотні та загиблих за Україну воїнів назад у центр нашого міста (наприклад, у центральний парк), інакше – це виглядатиме як зрада.

Пане мер – я розумію, що у Берегівській міській раді ви з проугорською більшістю, знаю, що вам нелегко одночасно всидіти на двох стільцях, але не давайте маніпулювати собою, тому що ви в першу чергу мер українського міста в Україні. Всі ми помиляємось, але свої помилки потрібно визнавати і виправляти – сподіваюсь ви зробите саме так.

P.S. Прошу максимально поширити, тому що це наш обов’язок перед тими Героями України, які віддали своє життя за нас із вами і за нашу Україну."

Друге – громадського активіста, учасника Революції Гідності Володимира Федишина:

"Опублікування рішення влади про початок перенесення меморіалу якомога далі від центру міста у більшості містян викликало яскраво негативну реакцію. Дійсно, до початку широкомасштабного вторгнення деяка частина громади Берегова під тиском влади була вимушена погодитись з перенесенням меморіалу. Пішли на компроміс, буквально «випросив» у мера згоди залишити фрагменти стели на площі Героїв.

Але це погодження з викручуванням рук зараз, після 24 лютого 2022 року втратило свою актуальність. Війна вже забрала життя 18 берегівчан та кількох десятків мешканців Берегівськой територіальної громади. І жорнові війни продовжують свій смертоносний рух. Перенесення меморіалу, який увіковічує пам’ять про загиблих героїв, трохи далі від центру нашого маленького міста зараз виглядає цинічно та безвідповідально до майбутніх поколінь.

Тим більш, що стосовно нового місця виникла не зовсім зрозуміла ситуація. Схоже, що готується (?) нова площадка не на просторій площі перед адмінбудівлей термального басейну, а на інший майданчик, на протилежній від цієї площі стороні вулиці Корятовича, у доволі вузькому та затиснутому будинками місці.

У зв’язку з цим просимо поставити лайки вподобайки під зверненням яке призиває владу та депутатський корпус провести громадські слухання з питання перенесення меморіалу.

Депутатському корпусу Берегівської міської ради.

Членам виконавчого комітету Берегівської міської ради.

Звернення

Громадськість міста Берегова обурена нехтуванням із боку влади незгодою громадськості з місцем зведення Меморіалу загиблим за незалежність України. Берегівчани- користувачі фб мережі активно висловлюють своє незадоволення рішенням виконкому зводити Меморіал біля спорткомплексу.

Було висловлено пропозицію провести громадські слухання, оскільки попередні проходили до активної фази війни, до 24.02.2022. Оголошено про збір підписів під зверненням до міського голови з цього приводу. Однак міська влада, нехтуючи думкою громадськості, форсує будівництво. Не беручи до уваги прохання громади, почали зводити огорожу на місці, вибраному владою – у паркові на розі вулиць Мукачівської та Корятовича.

Вимагаємо припинення будь – яких будівельних робіт, кошти на які йдуть із наших податків, допоки міська влада і громадськість не дійдуть згоди. Просимо депутатів та членів виконкому підтримати небайдужих громадян і посприяти у розв’язання болючого питання"

memor2.jpg

Beregovo.Today вже повідомляло, що запланований демонтаж Стіни Героїв біля базару пов’язаний з планом розширення Будинку культури та забудови частини базарної ділянки. (Див. наш матеріял Як виглядатиме оновлений Будинок культури після реконструкції (ФОТО)

Підтримуючи необхідність публічного обговорення соціально важливих і чутливих проєктів перед, а не після чи під час їхньої реалізації, сайт готовий висвітлювати всі пропозиції та думки різних  сторін з цього питання.

To Top