Новини Франківська

Попри весняну зливу в місті в палаці Потоцьких відбулися ”Драматичні читання” Новини Івано-Франківська

Франківські актори Франківський драмтеатр зачитали п’єсу місцевої мисткині Лариси Мончак – «Квіти під руками диявола».

 

Надія Левченко, заслужена артистка України, зірка театру і кіно розповідає, що це перший крок до створення лабораторії драматургів у Івано-Франківську.

 

На відповідь, чому саме звучала ця п’єса акторка відповіла:

«Історія проста. У січні Лариса запросила мене на зустріч «Літстудія Перлина», де розказала про те, що пише. До цього в мене була ідея про створення лабораторії драматургів. Я якраз була в пошуках п’єс, а Лариса запропонувала її. І тут зійшлися всі зірки: про Франківськ, про війну. Це те, що нам зараз болюче, людські переживання з приводу війни абсолютно незмінні».

 

П’єса про історію Станіславова в міжвоєнний період. Персонажі, які змальован,і ходили вулицями міста, так, як ми зараз. Це вигадана історія, але з реалістичними датами подій.

 

«Я цікавлюся історією нашого міста. Особливо міжвоєнний період і Другої світової. П’єса написалась за кілька днів, але ця історія жила в мене у голові вже певний час. Мене дуже хвилює, щоб ми не забули про те, що відбувалося – 80 років тому на цій землі. Дуже страшно, щоб люди які будуть жити після нас – не казали, що не хочуть чути про це. Щоб так не сталося з майбутніми поколіннями, ми повинні пам’ятати те, що відбувалося 80 років назад», – говорить авторка Лариса Мончак.

Попри весняну зливу в місті в палаці Потоцьких відбулися ''Драматичні читання''

 

Попри весняну зливу в місті в палаці Потоцьких відбулися ''Драматичні читання''

 

Попри весняну зливу в місті в палаці Потоцьких відбулися ''Драматичні читання''

 

To Top