Новини Мукачево

Без урологічного відділення?: темпи “реорганізації” лікарні Св. Мартина у Мукачеві | Новини Закарпаття –

17.05.2023 09:44
743


1
Без урологічного відділення?: темпи "реорганізації" лікарні Св. Мартина у Мукачеві

“Реквієм пам’яті урологічного відділення лікарні Святого Мартина, яке відсьогодні офіційно припинило своє існування

Тримаю парі: якщо лікарня Святого Мартина не пригальмує теперішні темпи “реорганізації та оптимізації закладу”, то вже за рік-два, від нього залишаться самі ріжки та ніжки.

І дійсно, судіть самі. Кілька років тому під гільйотину скорочення, разом із масажистами, потрапила левова частка фізіотерапевтичного віддалення. Наприкінці минулого року муніципальна лікарня в добровільному порядку здихалася… стоматологічного відділення. І ось тепер і без того відчутно кастрована лікарня Святого Мартина вирішила позбутися ще й … урологічного відділення: відповідний документ оприлюднено на сайті “Наша справа”

Важко сказати: чим саме керувалися керманичі міста і самого медичного закладу, коли приймали ось таке рішення. Але щойно мені стало відомо про цей акт кадрового харакірі, як я мимоволі пригадав свого давнього друга і, за сумісництвом, одного з найкращих урологів України та керівника відповідної клініки у столиці. На моє запитання: а чи не боїтеся Ви, що одного разу Вашу клініку оптимізують шляхом скорочення, – уролог від Бога з іронічною посмішкою відповів: Ти, знаєш, Володю, ні трохи не боюся. Бо сильні світу цього час від часу є моїми пацієнтами, а перспектива сцяти з потугами якось зовсім не входить у їхні плани…

Ось так. Поки столичні урологи, ні без іронії згадують про своїх впливових пацієнтів, ті самі пацієнти їхнім колегам у Мукачеві рішуче… вказують на двері.

Вочевидь, вони остаточно переконались: якщо мукачівці цілком спокійно обходяться без бодай одного на все місто муніципального туалету, то чому вони з таким самим успіхом не здатні обходитися й без урологічного відділення.

Втім, жарти – жартами, але реформи мукачівських реформаторів від медицини вже навіть не напружують, а відверто лякають. Адже через ось такі волюнтаристські та непродумані рішення місцевих чиновників, мешканці майже стотисячного міста залишаються із проблемою “добре попішати”… сам на сам. А ще додайте сюди діагностику та лікування захворювань сечовидільної системи (сечокам’яна хвороба, запальні захворювання сечовидільної системи, ДГПЗ, захворювання чоловічих статевих органів, злоякісні новоутворення сечовидільної системи), діагностику захворювань сечостатевої системи та сечовивідних шляхів, діагностика та лікування хвороби нирок тощо…

Тобто, виходить так, що ратуша вирішила рубанути серпом не лише по володарям яєць, а й по тій половинці людства, у котрої цих надважливих органів не було від народження в принципі.

Отже, через вражаючу безглуздість кадрового рішення, яке стосується ліквідації урологічного відділення, як окремої одиниці в оргштатній структурі лікарні Святого Мартина, можна спрогнозувати, що незабаром у медичному закладі міста не буде ані урологічного відділення, ані пологового відділення, ані відділення невідкладних станів – буде лише трете, четверте, п’яте хірургічні відділення…. Одна суцільна хірургія.

І дійсно, якщо урологію, на думку керівника лікувального закладу пана Мешка можна “схрестити” з хірургією, то чому цього так саме не можна вчинити з гінекологією, кардіологією та онкологією? І, зрештою, як це могло статися, що до такого медичного ноу-хау першими допетрили саме у нас, в Мукачеві, а ні, скажімо, у якомусь там Києві, Харкові чи Львові?..

Ось чесно: мій підкреслено іронічний стиль жодним чином не ставить під сумнів правильність чи, навпаки, хибність в діях “мукачівських експериментаторів”. Я лише намагаюсь вдаватися до аналізу за наявності певних фактів. Але вони.. аж поки ніяк не йдуть не користь дивакуватих, скажімо так, рішень. Адже, скажімо, ще кілька років тому, а точніше 2019-го, наша громада міста мала повноцінне фізіотерапевтичне відділення із відповідними площами для його пацієнтів. Сьогодні ж по факту ми маємо жалюгідну пародію на цей “вдосконалений” структурний підрозділ лікарні – не лише без тих самих масажистів та операторів, а головне -без площі. Адже зала для занять ЛФК в Діагностичному центрі Святого Мартина становить… 18 квадратних метрів! Так-так, 18 “квадратів” площі на всю громаду, чисельність якої перевищує сто тисяч осіб! Ну, ось що це є як не звичайнісінька бутафорія чи імітація повноцінного реабілітаційного процесу?

А давайте ще пригадаємо тут “утруску-усушку” тубдиспансеру. А ще – тих самих зубних техніків, які після скорочення стоматвідділення сьогодні вимушені числитися на посадах… малярів-штукатурів в лікарні Святого Мартина.

Звичайно, оптимізація оргштатної структури лікарні може мати місце. Цього ніхто не заперечує. Але ж робити це потрібно з розумом, без зайвого фанатизму і так, щоб, як колись казав покійний Іван Васильович Бровді… “глист не всцявся”, – йдеться у дописі Володимира Горішняка, адміністратора групи “МукачевоSOS”.

Варто зауважити, що головний лікар звертається в документі не до секретаря Мукачівської міської ради Олександра Горячкуна, а до “клерка Балоги” – керівнику секретаріату Мукачівської міськради Леоніда Стегури, якому, як відомо, поліція оголосила підозру у вчиненні злочину (ч.1 ст. 351) за створення перешкод у депутатській діяльності.

Читайте також:

Загинув за два дні до дня свого народження: Закарпаття втратило молодого захисника

4607


0

To Top