Новини Франківська

18 Травня – День Пам’яті Жертв Геноциду Кримськотатарського Народу Новини Івано-Франківська

18 травня в Україні щорічно відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, запроваджений постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року.

Саме 18 травня 1944 року за наказом Сталіна було розпочато депортацію кримських татар з рідного півострова до Середньої Азії. Близько 200 тисяч людей депортували в залізничних товарних вагонах. Нелюдський акт депортації призвів до незліченних жертв. Протягом кількох днів цілий народ було позбавлено Батьківщини. В ешелонах смерті, у місцях спецпоселень загинули тисячі безневинних людей. Було знищено цілі родини.

1994-го року в Україні, згідно з Указом Президента України № 165/94 від 14-го квітня 1994 року, відзначався «День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу». Згодом, 16 травня 2014 року указом виконувача обов’язків Президента України Олександра Турчинова, напередодні 70-ї річниці виселення кримських татар з Кримузапочаткований «День боротьби за права кримськотатарського народу», що згідно з документом також відзначається щорічно 18 травня.

12 листопада 2015 року Верховною Радою України започаткований День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який об’єднав два попередні пам’ятні дні.

18 Травня – День Пам’яті Жертв Геноциду Кримськотатарського Народу

To Top