Новини Франківська

Про безпеку інтерактивно – Новини Івано-Франківська

Вже другий в Івано-Франківську клас безпеки відкрили в ліцеї №20. Тут дітей навчатимуть поводитись з вибухонебезпечними предметами, надавати першу домедичну допомогу та розповідатимуть про правила дорожнього руху.

Такі класи за ініціативи Міністерства освіти, міської ради та Департаменту освіти Івано-Франківська почали відкривати нещодавно. Допомагають у створенні цих навчальних приміщень працівники ДСНС. Саме за їх рекомендаціями звичайний клас у школі перетворився на навчальну інтерактивну аудиторію з безпеки життєдіяльності. 

«Наші діти, наша малеча повинні чітко знати та володіти правилами безпеки, елементарними правилами безпеки, які можуть урятувати життя людини. Ми надаємо практично-методичну допомогу, сприяємо створенню цих класів. Фінансова частина лягає на плечі міста, управління освіти, але це, своєю чергою дасть можливість навчити дітей, а людське життя – це є безцінне. Цей клас може мінятися, вдосконалюватися. Ми дотримувалися методичних рекомендацій і вони є станом на сьогодні достатніми», – начальник Івано-Франківського районного управління ДСНС в області Василь Мацалак. 

Окрім макетів вибухівки, учням наочно показуватимуть як діяти у тій чи іншій небезпечній ситуації. У час війни – це радше необхідність. Вже зараз дорослі повинні думати про безпеку своїх чад. Однак, самі ж учні зізнаються, за понад рік повномасштабного вторгнення багато чого вже знають та вміють. 

«Під час тривоги потрібно взяти тривожний рюкзачок і прямувати за руку за товаришем. Колись, коли я почула вперше тривогу, то я плакала в укриттях, а тепер я не плачу, просто іду і там чимось займаюсь. Їм, п’ю, малюю», – учениця 3-В класу ліцею №20 Юлія Міщанин. 

У новому класі буде однозначно цікавіше, впевнені учні. Адже раніше вчителі розповідали різноманітні правила безпеки. Відтепер діти наочно бачитимуть та вивчатимуть. 

 «Як правильно поводити себе під час пожежі, під час повітряної тривоги, багато дізналися про війну і про перших героїв, які були під час Першої світової, Другої світової війни. Дізналися ще як правильно користуватися вогнегасником, куди правильно дзвонити, на які номера», – учениця 5-В класу ліцею №20 Катерина Микуляк. 

 «Діти можуть дізнатися про всілякі небезпечні речі, такі як гранати, які зараз розкидує Російська Федерація в Україні. І багато людей, на жаль, можуть потрапити на такі речі. Тому ми маємо в цих класах вивчати, що не потрібно підходити до таких небезпечних речей. І також ми тут можемо дізнатися про правила дорожнього руху. А ще як користуватися аптечкою. Тут дуже цікаво дітям», – учень 8 класу ліцею №20 Владислав Круп’як. 

Окрім макетів вибухівки, учням наочно показуватимуть як діяти у тій чи іншій небезпечній ситуації. У час війни – це радше необхідність. Вже зараз дорослі повинні думати про безпеку дітей. 

«Дуже важливо, щоби діти були обізнані. Нехай воно не пригодиться, але знання вони завжди є важливими. І дуже важливо, що тут є багато наочних різних речей, які можна показати дітям. Є проектор, де можна показати якісь і відео, і аудіо, і, відповідно, певні малюнки. І дуже важливо, що в Івано-Франківську це розвивається, і ми ще плануємо в декількох школах такі класи безпеки відкрити. А загалом такий клас безпеки повинен бути в кожній школі, тому що ми, на жаль, не знаємо, скільки ще буде тривати війна, яка буде небезпека. Тому що навіть, коли закінчиться війна нашою перемогою, все-одно буде багато небезпек: і міни, і надзвичайні ситуації, і багато інших небезпек. Тому дуже важливо, щоби наші діти були обізнаними», – резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 

Клас поділено на зони. В кожній своя тематика. У час війни важливою є мінна безпека дітей. А тому у новому приміщенні школярі на макетах наочно навчаться розпізнавати та правильно діяти у разі знахідки вибухонебезпечних предметів. 

«Всі ці куточки облаштовані в класі, і учні ліцею мають змогу зараз бачити на практиці, торкнутися міни, побачити (в нас є одягнені манекени) різних служб відповідних також. Побачити як це виглядає. Розроблені уроки, розроблені мультимедійні презентації до кожної з цих тем. Уроки відбуваються за певним розкладом, тому кожен клас, відповідно за віком може займатися у цьому класі безпеки: бачити та вчитись на практиці», –  розповідає директор ліцею №20 Дмитро Скиданчук. 

Це лише другий клас в Івано-Франківській ТГ, однак не останній. Класи безпеки, запевнила директорка Департаменту освіти та науки Вікторія Дротянко, планують облаштувати у всіх навчальних закладах міста. 

«Цього року ми відкрили вже другий клас безпеки. Перший в ліцеї №3, сьогодні в ліцеї №20. В планах, звісно, в кожній школі, але поки що ми відкриваємо по мікрорайонах. Наступне відкриття класу безпеки буде в ліцеї імені Чорновола, опісля 17-й ліцей і Микитинецький. Такі класи необхідні, адже у них навчають як правильно поводити себе», – запевнила заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти та науки Вікторія Дротянко. 

Про безпеку інтерактивно

 

To Top