Новини Ужгороду

На Закарпатті викрили підпільну нарколабораторію, де виготовляли психотропи і розсилали їх по всій Україні (ФОТО)

Про це повідомляє Закарпатська обласна прокуратура.

Під час розслідування встановлено, що на території одного з населених пунктів Ужгородського району діяла підпільна нарколабораторія. Виготовлені там психотропи розсилали в різні куточки України, а координація щодо їх збуту велася через спеціально створений Telegram-канал. За причетність до злочину перед судом постануть 14 осіб, серед яких – жителі Закарпаття, Київщини, Житомира, Львівської, Дніпропетровської та Миколаївської областей.

Частина ділків працювала над забезпеченням товаром учасників наркоугруповання, інші ж виконували роль дилерів та збували «товар» роздрібним покупцям. Викрили протиправну діяльність за матеріалами Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області ДСР НПУ.

До спецоперації з ліквідації злочинної діяльності були залучені більше 200 правоохоронців. Вони провели у фігурантів правоохоронці провели понад пів сотні обшуків у 10 областях України. Знайшли та вилучили близько 30 кг наркотичних засобів і психотропних речовин, прекурсори – сировину для виготовлення PVP – вагою понад 2 т, транспортні засоби, устаткування для підпільної лабораторії та фасувальні пакети для відправки готових речовин, готівкові кошти, чорнові записи, телефони та банківські картки. Вартість вилучених заборонених речовин на «чорному ринку» становить понад 45 млн грн., інформує прокуратура.

У межах кримінального провадження арештовано майно обвинувачених: 8 транспортних засобів, земельні ділянки, квартири та корпоративні права. До фігурантів було застосовано запобіжні заходи: усі вони, окрім 31-річного киянина, перебувають під вартою. Вказаному чоловіку суд змінив запобіжний захід на заставу, а в задоволенні апеляційної скарги прокурора на таке рішення у подальшому було відмовлено. Матеріали стосовно ще двох осіб виділили в окреме провадження.

Громадянам залежно від їхньої ролі та участі у протиправній діяльності інкриміновано створення злочинної організації та участь у ній, незаконне поводження зі зброєю, незаконне придбання, зберігання та перевезення прекурсорів, виготовлення, зберігання і транспортування наркотиків і психотропів без мети збуту або їх збут, організацію місця для незаконного виготовлення психотропів (ст. 255, ст. 263, ст. 307, ст. 309, ст. 311, ст. 317 КК України).

Досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ Нацполіції Закарпаття.

  • викриття
  • Закарпаття
  • нарколабораторія
  • прокуратура
To Top