Новини Ужгороду

Без повідків і намордників: в Ужгороді почастішали конфлікти через порушення правил вигулювання собак

Учора на площі Петефі до голови Закарпатської ОВА Віктора Микити звернулася дівчина з маленькою дитиною, яка злякалася великої собаки, що гуляла без повідка і намордника поряд з власниками в публічному місці. Зі слів дівчини, останні не вбачали в цьому проблеми й не звертали уваги на зауваження та ймовірну загрозу для дитини.

Вигулювання собак у публічних місцях без повідків і намордників – неприпустимо, потенційно небезпечно та є правопорушенням, відповідальність за яке передбачена законодавством України.

Правоохоронці вже проводять роботу з учасниками інциденту та власниками собак. Завдяки новій системі «Безпекове Закарпаття» поліцейські за хвилини встановили всіх осіб і зафіксували правопорушення.

Але сама проблема значно глибше, ніж безвідповідальність власників собак, і вона, на жаль, дедалі більше турбує краян, особливо тих, у кого маленькі діти, та людей старшого покоління.

Місцева влада повинна встановлювати конкретні правила тримання собак на своїй території та контролювати їх дотримання. На жаль, маємо з цим проблеми, які потрібно вирішити в найкоротші терміни.

В обласному центрі за десятиліття не створено жодного спеціального місця для вигулювання собак без повідків та намордників, і це також частина проблеми, яку повинна вирішувати місцева влада.

Це питання очільник області взяв на особистий контроль.

Джерело

  • вигул
  • конфлікти
  • собаки
To Top